1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

BKT Albania bllokon blerjen e BTC

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga omega_web, 13 Mars 2018.

 1. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Dua tju njoftoj se nuk eshte me e mundur te blesh bitcoin me kartat e bkt.

  Edhe pse sme prish pune dua te them vetem qe cdo njeri duhet te kete lirin e tij financiare dhe ti shpenzoi leket si do.Jam dakort te bllokoj kartat e kreditit por kartat e debitit spermbaj leket e bankes po te individit.Perderisa bitcoin nuk eshte iligal kjo eshte thjesht censure si bejne vendet diktatoriale qe bllokojn rjetet sociale si fb.Beni kujdes dhe me withdraw pyesni njeher nqs perdorni kete banke.

  Jam kurioz nqs keto fenomene ndodhin dhe ne Ks dhe Mk.
   
  Aldi1234, sp0nTeX dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,661
  Pëlqimet:
  733
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shum thjesht mos e perdor at bank , perdor tjeter.
   
 3. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kjo nuk diskutohet, thjesht thash dy fjal per te teguar se cfar bejn.
   
 4. d4rkgh0st

  d4rkgh0st Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ka icik qe e kan blloku po thjesht nuk kan njoftu. Kam dasht me ble un dhe nxirrnin justifikime sperdor dot ket shum, je i limituar e budalliqe pa fund.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 5. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bitcoin se shpejti do jete menyre pagese per kompanite e medhaja ne internet si psh ato te hostingut si: Hostgator, Bluehost etj ku njera nga keta kompani te medha Namecheap e ka pranuar tashme si menyre pagese po ka plot kompani te tjera ne internet qe do e bejne si menyre pagese prandaj banka ska pse frikesohet sepse bitcoin do jete metode pagese ne internet kurse per kthimin ne valute dollar apo euro institucionet bankare kane interesin e vet ne kursin e kembimit.
   
  ALBCODERS dhe omega_web pëlqejnë postimin.
 6. ALBCODERS

  ALBCODERS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  43
  me bkt kur transferoj lekete nga paypali mbas 3 minutash i kam leket ne bank kjo gje me pelqen jasht mase gje qe nuk me ndodhte kohet kur isha ne Itali ose Gjermani.

  Ne fakt kam nja dy dite qe po i vij verdall internetit per nje sistem te mire por ky lajm me tronditi sepse sa futa ibanin e bkt ne spectrocoin

  u bera mbi 5 vjet qe shes template online dhe raste te tilla kam pasur plot me paypal, coinbase ose bitpay dhe eshte vertet per te ardhur keq kur ndodhin gjera te tilla pa pritur.

  Pershembull kisha dy karta ne bkt nje debit visa dhe nje debit mastercard, njeren ma mbyllen kot pa asnje lajmerim dhe nuk ma rinovuan me lan vetem me nje karte. Kur i mar ne tel thojn qe nuk lejohen dy karta por kur hapa llogarin dhe i pyta po me than eshte e mundur.

  Tashi ec e mere vesh, te punosh me djres si freelancer dhe mos te kesh nje mundesi te sakt me mar lekete.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 7. Cabohetkshu

  Cabohetkshu Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  E di q ka shum koh pa u aktivizu ky forumi po doja me pyt meqe jam i ri ke tregu cryptos ca kshilla do na jepni. Te paren e mora vesh do hap kart tjeter se bkt na e futi. Po naj kshill si t bejm lek me cryptot si do na ndihmoni ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...