1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

BIOS Password HP EliteBook 820 G3

Tema tek 'Sistemet Operative' e hapur nga Slumerican, 4 Korrik 2020.

 1. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje. Nuk po muj me bo format nje laptop hp elitebook 820 g3 i5 6th generation.
  Ka pas Windows 10 po me password qe nuk ja di. Laptopi ka SSD M.2. SSD M.2 e bona format prej nji laptopi tjeter po kur pe montoj ne laptop nuk po e njeh pe qet BootDevice not found install an operating system on your hdd. Provova me vendos nje SSD 2.5 te re po prap nuk po e lexon USB as CD me bo boot from per arsyje se po dyshoj qe e ka Secure Boot ON. Kom bo research njo prej menyrave ke me hek CMOS po CMOS e ka ne pjesen tjeter te pllakes. Duhet me ja hek krejt motherboardin e ashtu nuk po jom i sigurt per arsyje se laptopi nuk osht i jemi e po menoj qe nuk ja vlen me marr at pegjegjesi. Rasisht dikush ktu qe ka naj ide perpos me hek CMOS betrin per me bo BIOS bypass/reset. Faleminderit paraprakisht.
   
 2. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  duhesh me pas usb uefi mode
   
 3. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  MBR/UEFI osht. Windows 10 x64 from Microsoft official.
   
 4. Leox2

  Leox2 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  3
  ka password ne bios a po pse nuk po mundesh me formatu normal me shkruj privat provojm ja hekum Passwordin
   
 5. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Komm kry pune njeri faleminderit shume.
  Mundet stafi me mbyll temen.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,483
  Pëlqimet:
  857
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ku ishte problemi? Si e zgjidhe? Ndoshta mund te ndihmosh ndonje tjeter.
   
 7. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Faktikisht nuk kom kry pune. Ke veq menyre e shprehjes mfal. Nuk kom mujt me zgjedh problemin.
   
  @science pëlqen postimin.
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,826
  Pëlqimet:
  1,273
  Pikë nga trofetë:
  243
  je i sigurte per kete
  se zakonisht eshte GPT + UEFI

  ti tani po kerkon si te futesh ne bios ngaqe nuk di pass-in?
   
 9. Leox2

  Leox2 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  3
  Kontakto me Mua dhe e zgjodhim kete problem
   
 10. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  173
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje
  Mbas infove qe tregove nuk eshte se ka secure boot t'aktivizuar por duket qe pronari ka deaktivizuar boot nga usb/cd, the se e ke bo format SSD2, ja nje trik instaloje windowsin deri ne ate moment ku kerkon restart pra ky eshte momenti para se te kete instaluar drivers, pastaj merre at ssd gjysme te instaluar dhe vazhdoje instalimin ne laptopin me bios te bllokuar.
   
  Slumerican pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...