1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Binance - Exchangi me i Madhe ne Bote per Cryptocurrency

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Rrezart123, 14 Janar 2018.

 1. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje te Gjitheve,

  Binance (Binary + Finance = Binance) ka nje rritje ekspozive te perdoruesve me nje shifer mbi 5 Milion Regjistrues, nje gje qe e bene Binance Exhanging me te perdorueshmin ne ditet e sotme. Mirpo kjo nuk eshte e gjitha, pasi qe tek Binance jane regjistruar se paku 240.000 Regjistures te Rinje brenda 1 Ore.

  Per ata qe nuk kane shum informacion Binance eshte nje Exchange apo Faqe Shkembimore ku ju mund te ruani apo ti shkembeni te gjitha Cryptocurrenicies siq eshte Bitcoin, Etherum, Ripple, Tron, NEO, Cardano, IOTA, Stratis, ARK, Verge, Sia Coin dhe shume monedha tjera digjitale me qmimin me te vogel qe eksiston me tregun e Cryptopcurrenices.

  Qka e Bene Binance te Ndryshme nga Konkurenca?
  Exchange sites siq jane Bittrex tani ka vendosur qe te te bllokoj Regjistrimet dhe te shtoje masa shtese te Verifikimit per perdoruesit e rinje. Gjithashtu Bittrex ka nje Trading Fee prej 0.25% ndersa tek Binance Trading fee eshte vetem 0.1%.

  Binance ka nje sistem i cili eshte testuar edhe nga shume perdures te monedhes me te madhe digjitale siq eshte Bitcoin, dhe me mira e kesaj pune eshte se ju mund te depozitoni Cryptocurrenices pa asnje Fee (Komision) + No Verification Needed to Trade.

  Shpresoj, qe Binance nuk do te mbyll regjistrimet siq ndodhi heren e kaluar per Regjistruesit e rinje.

  Linku per Regjistrim (My Ref.)
  https://www.binance.com/?ref=22178717

  Thanks for the tip :p;)
   
  emimer dhe ahmet123 pëlqejnë postimin.
 2. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Met vertet eshte nje prej exchange ma tmira , gjithashtu nese bleni bnb at'her kur i paguni fee keni 50% zbritje.
   
 3. Albini~IT

  Albini~IT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  43
  spo mujsha mu regjistru
  mas save munet me lshu
   
 4. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  E paskan blloku para parashikimit tim o_O

  Nuk kam informata te sakta mirpo ka exchanges qe ju ka zgjate deri me jave.
   
  Albini~IT pëlqen postimin.
 5. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,205
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  a mundesh me ba verifikim prej kosove ne Binance
   
 6. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Provo regjistrohu tani
   
 7. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Po mundesh me bo Verifkim,
  Verifikimi do zgjase disa dite mirpo ka mundesi edhe brenda dites. :)
   
 8. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,205
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  a duhet vetem me passaport te kosoves
   
 9. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Un e kom verifiku me Leternjoftim edhe 1 Faktur te Berllogit ;)
   
 10. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje rrezart,

  Binance siq duket eshte lansuar diku ka muaji shtator apo tetor i vitit 2017

  dhe pernjeher ka pas nje rritje te madhe te konsumatorve brenda pak muajve deri me tani
  por krejt ajo qfar me intereson mua dhe besoj qe eshte e mir ta dijme te gjithe qe ende binance nuk eshte si Kraken e Cex.io
  pra nuk eshte faqe legit dhe per vete nuk dua te them asgje por siq shihet qe eshte Exchange per crypto nga CHINA
  dhe ne chine e kan nal Crypton ligjerisht nuk mund ta dijme se cka mund te ndodh me binance muajve ne vijim..
  Ndoshta e kam gabim!

  ky eshte mendimi im, prej edhe ndonje mendim te juajin dhe ndonje antari më me pervoj ne exchange...
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  The ndoshta e kam gabim dhe une po te them qe e ke shume gabim.
  Perse nuk eshte legit nuk e kuptova ?

  Binance eshte nje nga exchange me te medha ne bote, shume e shpejte dhe korrekte, e vetmja qe nuk kam patur probleme. Fee jane jashtezakonisht te vogla krahasuar me exchange te tjera.

  Ajo ka pasur nje ICO te suksesshme dhe me pas u lancua.

  Eshte ne vendin e 3 nga volumi, kurse krakeni eshte shume larg.
  Binance eshte ne Hong Kong keshtu qe mos u shqeteso.
   
 12. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Jo nuk po shqetsona se edhe vet e perdori edhe binance per trade po nuk mundet me u krahasu binance me bittrex dhe kraken per nga besimi i konsumatorve
  edhe ndoshta e kam gabim per shtator veq binance 2017 u lansu si crypto exchange

  edhe me jau kqyr team ekipin jon krejt fmijaqa amo a osht e sigurt a jo thash edhe ma nalt qe pres naj mendim te ndonje antari ma me pervoj shkaku qe po m intereson edhe mu shoki a me i lan tokenat ne exchange a me i transferu ne naj wallet kjo eshte arsyeja!

  Pres mendime te juaja!
   
 13. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bittrex njehereshte shit exchange. 1001 probleme ka dhe ta lodhin koken.

  Si investitor duhet ta dish qe monedhat nuk mbahen ne exchange. Nuk eshte pune pervoje por pune llogjike.
   
 14. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nese jeni tradera, atehere patjeter ju duhet nje exchange i mire dhe stabil, dhe deri me tani Binance eshte padyshim Nr1, sepse kam llogari ne shumicen e TOP exchangeve per nga volumi dhe mund ta them kete pa pik dyshimi per binance. Por me ju siguru qe Kinezi nuk da hjek prej rryme(shtikeri) smuj me ju garantu :D

  Por nese jeni holdera dhe i mbani coins per kohe te gjate atehere mundeni pa pik problemi prej binance mi transferu ne offline walleta.
   
 15. gagjiqi

  gagjiqi Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  a ka rrezik me hin ne minus me te kerku pare shtes siq osht fx trade apo si thargjohen paret ndalohet vet automatik
   
 16. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  pershendetje boom3rang koheve te fundit po hackiraten shum walletat dhe qdo jav ki lajme qe u hakua nga nje wallet qe rasti konkret sot qe ish hacku nje wallet e iota sdi a ke degjuar..
  desha te ves se e di qe je me pervoj te madhe ne kto gjera garant, pse nuk eshte mir qe ti lajm coinsat hodl per nje koh te gjat ne binance,bittrex,poloniex pasi qe keto jane kembimore te medha dhe shembull perdorin 2FA , 2Step, Google auth, etc!

  Qka ta merr menja a ki naj pergjigje sipas teje ku eshte ma mir qe ti mbajm coinat nese jemi hodll?
  Flm Respekt
   
 17. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  43
  Paske kerku ndihme nga admini, po si duket nuk e ka vrejt e une po mundohna sado me t'ndihmu.Dallimi mes siguris se walletit dhe exchange-at osht shume i vogel, nashta 60/40 per walletin.Gjithmone do te kete tentative per me hacku nje exchange.Siguria eshte e lart at'her kur nuk ka qasje ne internet.Pra per long-term te preferoje nje hardware wallet, Ledger ose Trezor, ose edhe ndonje paper wallet mundet me t'kry pune.Ndersa per trade sigurisht qe exchanget jane shume me efikas sepse ky eshte edhe qellimi pse jane krijuar.

  Ledger Nano S :
  https://www.ledgerwallet.com/produc...SkjdXZgHizqS3YGIdfPSK1JSwqRgw8kBoCY5IQAvD_BwE

  Trezor :

  https://shop.trezor.io/?h=676f6f676c652e636f6d

  Paper wallet :

  https://bitcoinpaperwallet.com/
   
 18. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  pershendetje vlla, nese porositi ladger nano a me ba aty adresen tem ne kosov apo me qu te najkush ne zvicerr qysh oaht mas mirti pasi qe kir pe boj kosovo spo ma qel opcionin e transportit hiq?
  - po ashtu pytjen e njejt eshe per trezor tkisha vet

  P.S e white paperi qysh osht spo muj me i ra ne foje hiq!
   
 19. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Veq vashdo se bon edhe ks , veq jepe zip code edhe ta qet shipping veq prej france mu ba , pra smun zgjedh metod tjeter
   
 20. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje i nderum,

  Sa i perket Ledger Nano mundesh me porosit qashtu qysh tha kolegu, nderkohe e ke mundesin me porosit edhe brenda Kosoves.Shiko nese kane ne stock :

  https://www.facebook.com/cryptokos/...94/?type=3&size=700,342&fbid=1835764456738694

  Paper wallet eshte nje flete ku vendoset public edhe private key.Ato printohet edhe ruhen ne vend te sigurt.Kjo wallet eshte offline edhe ndryshe njihet si "cold storage" .

  Linku per gjenerim te paper wallet :

  https://www.bitaddress.org/bitaddre...f58090475b25af946fe95a734f88408cef4aa194.html

  Me te mira.
   

Shpërndaje faqen

Loading...