1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Binance - Exchangi me i Madhe ne Bote per Cryptocurrency

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Rrezart123, 14 Janar 2018.

1. Rrezart123

Rrezart123 Anëtar i Njohur

Postimet:
    685
    Pëlqimet:
    152
    Pikë nga trofetë:
    63
    Pershendetje te Gjitheve,

Binance (Binary + Finance = Binance) ka nje rritje ekspozive te perdoruesve me nje shifer mbi 5 Milion Regjistrues, nje gje qe e bene Binance Exhanging me te perdorueshmin ne ditet e sotme. Mirpo kjo nuk eshte e gjitha, pasi qe tek Binance jane regjistruar se paku 240.000 Regjistures te Rinje brenda 1 Ore.

Per ata qe nuk kane shum informacion Binance eshte nje Exchange apo Faqe Shkembimore ku ju mund te ruani apo ti shkembeni te gjitha Cryptocurrenicies siq eshte Bitcoin, Etherum, Ripple, Tron, NEO, Cardano, IOTA, Stratis, ARK, Verge, Sia Coin dhe shume monedha tjera digjitale me qmimin me te vogel qe eksiston me tregun e Cryptopcurrenices.

Qka e Bene Binance te Ndryshme nga Konkurenca?
    Exchange sites siq jane Bittrex tani ka vendosur qe te te bllokoj Regjistrimet dhe te shtoje masa shtese te Verifikimit per perdoruesit e rinje. Gjithashtu Bittrex ka nje Trading Fee prej 0.25% ndersa tek Binance Trading fee eshte vetem 0.1%.

Binance ka nje sistem i cili eshte testuar edhe nga shume perdures te monedhes me te madhe digjitale siq eshte Bitcoin, dhe me mira e kesaj pune eshte se ju mund te depozitoni Cryptocurrenices pa asnje Fee (Komision) + No Verification Needed to Trade.

Shpresoj, qe Binance nuk do te mbyll regjistrimet siq ndodhi heren e kaluar per Regjistruesit e rinje.

Linku per Regjistrim (My Ref.)
    https://www.binance.com/?ref=22178717

Thanks for the tip :p;)

emimer dhe ahmet123 pëlqejnë postimin.
  2. lynx

lynx Anëtar Aktiv

Postimet:
    117
    Pëlqimet:
    32
    Pikë nga trofetë:
    38
    Met vertet eshte nje prej exchange ma tmira , gjithashtu nese bleni bnb at'her kur i paguni fee keni 50% zbritje.

3. Albini~IT

Albini~IT Anëtar Fillestar

Postimet:
    94
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    33
    spo mujsha mu regjistru
    mas save munet me lshu

4. Rrezart123

Postimet:
    685
    Pëlqimet:
    152
    Pikë nga trofetë:
    63
    E paskan blloku para parashikimit tim o_O

Nuk kam informata te sakta mirpo ka exchanges qe ju ka zgjate deri me jave.

Albini~IT pëlqen postimin.
  5. tosi

tosi Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,200
    Pëlqimet:
    12
    Pikë nga trofetë:
    58
    a mundesh me ba verifikim prej kosove ne Binance

6. Rrezart123

Postimet:
    685
    Pëlqimet:
    152
    Pikë nga trofetë:
    63
    Provo regjistrohu tani

7. Rrezart123

Postimet:
    685
    Pëlqimet:
    152
    Pikë nga trofetë:
    63
    Po mundesh me bo Verifkim,
    Verifikimi do zgjase disa dite mirpo ka mundesi edhe brenda dites. :)

8. tosi

tosi Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,200
    Pëlqimet:
    12
    Pikë nga trofetë:
    58
    a duhet vetem me passaport te kosoves

9. Rrezart123

Postimet:
    685
    Pëlqimet:
    152
    Pikë nga trofetë:
    63
    Un e kom verifiku me Leternjoftim edhe 1 Faktur te Berllogit ;)

10. Gameover888

Gameover888 Anëtar

Postimet:
    13
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Pershendetje rrezart,

Binance siq duket eshte lansuar diku ka muaji shtator apo tetor i vitit 2017

dhe pernjeher ka pas nje rritje te madhe te konsumatorve brenda pak muajve deri me tani
    por krejt ajo qfar me intereson mua dhe besoj qe eshte e mir ta dijme te gjithe qe ende binance nuk eshte si Kraken e Cex.io
    pra nuk eshte faqe legit dhe per vete nuk dua te them asgje por siq shihet qe eshte Exchange per crypto nga CHINA
    dhe ne chine e kan nal Crypton ligjerisht nuk mund ta dijme se cka mund te ndodh me binance muajve ne vijim..
    Ndoshta e kam gabim!

ky eshte mendimi im, prej edhe ndonje mendim te juajin dhe ndonje antari më me pervoj ne exchange...

ahmet123 pëlqen postimin.
  11. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,170
    Pëlqimet:
    889
    Pikë nga trofetë:
    358
    The ndoshta e kam gabim dhe une po te them qe e ke shume gabim.
    Perse nuk eshte legit nuk e kuptova ?

Binance eshte nje nga exchange me te medha ne bote, shume e shpejte dhe korrekte, e vetmja qe nuk kam patur probleme. Fee jane jashtezakonisht te vogla krahasuar me exchange te tjera.

Ajo ka pasur nje ICO te suksesshme dhe me pas u lancua.

Eshte ne vendin e 3 nga volumi, kurse krakeni eshte shume larg.
    Binance eshte ne Hong Kong keshtu qe mos u shqeteso.

12. Gameover888

Gameover888 Anëtar

Postimet:
    13
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Jo nuk po shqetsona se edhe vet e perdori edhe binance per trade po nuk mundet me u krahasu binance me bittrex dhe kraken per nga besimi i konsumatorve
    edhe ndoshta e kam gabim per shtator veq binance 2017 u lansu si crypto exchange

edhe me jau kqyr team ekipin jon krejt fmijaqa amo a osht e sigurt a jo thash edhe ma nalt qe pres naj mendim te ndonje antari ma me pervoj shkaku qe po m intereson edhe mu shoki a me i lan tokenat ne exchange a me i transferu ne naj wallet kjo eshte arsyeja!

Pres mendime te juaja!

13. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,170
    Pëlqimet:
    889
    Pikë nga trofetë:
    358
    Bittrex njehereshte shit exchange. 1001 probleme ka dhe ta lodhin koken.

Si investitor duhet ta dish qe monedhat nuk mbahen ne exchange. Nuk eshte pune pervoje por pune llogjike.

14. boom3rang

boom3rang Ninja Staff Member Administrator

Postimet:
    4,106
    Pëlqimet:
    1,613
    Pikë nga trofetë:
    348
    Nese jeni tradera, atehere patjeter ju duhet nje exchange i mire dhe stabil, dhe deri me tani Binance eshte padyshim Nr1, sepse kam llogari ne shumicen e TOP exchangeve per nga volumi dhe mund ta them kete pa pik dyshimi per binance. Por me ju siguru qe Kinezi nuk da hjek prej rryme(shtikeri) smuj me ju garantu :D

Por nese jeni holdera dhe i mbani coins per kohe te gjate atehere mundeni pa pik problemi prej binance mi transferu ne offline walleta.

Shpërndaje faqen

Loading...