1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Best Internet Provider In Albania

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga Roxhers Krasniqi, 26 Shkurt 2023.

 1. Roxhers Krasniqi

  Roxhers Krasniqi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje djem, jam tu kerku per internet me tmir ntiran per momentin jam tu perdor Vodafone edhe pse mbahet si kompania me e mire nshqipri prap osht shum e dobet nlidhje me gaming... ping minimal esht +70 gje qe sesht normale a mundet najkush mem sygjeru naj internet ma tmir cilen e perdorin edhe vet gamerat qe ja kan iden pingu me i ulet akoma me mir...Flm
   
 2. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  275
  Pëlqimet:
  136
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ke AbisNet. Te sygjeroj linj te detikuar,
  Vodafone e degjeneroj internetin qe kur belu AbComin, qe per mua abcomi ka qene lider ne sherbim dhe cilesi. Nqs shef ndo nje kompani tjeter shif kontaktin e supportin si e kane, direkt call apo ticket support.
   
  Roxhers Krasniqi pëlqen postimin.
 3. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  418
  Pëlqimet:
  473
  Pikë nga trofetë:
  123
  Abissnet linje te dedikuar nqs do stabilitet. Nqs do shpejtesi, shiko Tibo. Mos u merr me Vodafone, Albtelecom, digicom etj etj. Nuk vlejne 1 lek.
   
  Roxhers Krasniqi pëlqen postimin.
 4. Inpu

  Inpu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  279
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  38
  ABCom ka patur edhe ka akoma suport te degjeneruar, nuk vlejne dy lek. Kur nuk respektojne B2B mendo se cfare respekti do kene per B2C. Mos e besoni shume pjesen se emrit nga ABCom ne Vod AL, e vetmja gje qe kane ndryshuar eshte routing duke perdorur BGP te Vodafone. Ne fillim kishe ping 7.8/8ms kurse tani e kane kaluar si cdo ISP tjeter. Cdo ISP tjeter pervec dy te medhajave ALBtelecom/Vodafone deshirojne qe te fryhet me kliente edhe te arrij piken ku mund te shitet. Same sh!t jane te gjitha, diku me pak e diku me shume por nuk ka nje qe ja vlen 100%.

  Eksperiencen time e kam patur me Digicom, ne LAN eshte shume ok por per pjesen e wireless CPE qe perdorin nuk jane stabel, duhet te investosh ne AP.
   
  Last edited: 27 Shkurt 2023
  Roxhers Krasniqi pëlqen postimin.
 5. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,260
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  asnjeher iSP e medhaja nk te japin sherbimin e e isp te vogla lokale .
  Tani per momenti ke isp lokale 200mbps/50mbps per 1500lek ne muaj .

  Ndersa tek ping ms u ngaterro pasi kan cache server edhe pingon ate server .

  85.214.139.1 testoni kete ip lokacioni real berlin . shikonje qfar ping keni .
  Interneti i ALBTELECOM shum ma i mire se i VODAFONE sipas eksperiences time personale .
   

Shpërndaje faqen

Loading...