1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Bashkpunim web (server irc chat)

Tema tek 'Blerje dhe ndërrime' e hapur nga Universal, 10 Prill 2018.

 1. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ketu po Listoj Faqet mbeshtese te ketij rrjeti.

  PS: Nese kerkoni partneritet & Shkembime Linqesh/banerash Komentoni ketu!

  01. -: http://www.netedy.com/
  02. -: http://www.shoqeria.net/
  03. -: https://www.vizitori.com/
  04. -: http://www.beratilive.com
  05. -: http://www.fajtori.com/
  06. -: http://www.flasim.net/
  07. -: https://www.netedy.al/
  08. -: http://www.jetaoshqejf.com
  09. -: http://www.albchati.com/

  Link origjinal : https://forum.netedy.com/threads/faqet-mbeshtetese-te-netedy-network.132/
   
  Last edited by a moderator: 27 Prill 2018
 2. Oni11

  Oni11 Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Jam i interesuar per shkembime linke apo banerash. Me kontakto ne pm
   
 3. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53
  Link?
   
 4. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53
  Disa ndryshime ne hyrjen per vizitoret:
  [​IMG]


  Video & Voice Call/Chat, ku mund te gjeni opsionin ne platforme:
  Kujdes: kur klikoni ne nje dhome ate opsion automatikisht beheni pjese e nje Group Video Call ose Voice Call, qe do te thote te gjith perdoruesit mund te futen dhe te te shikojne apo degjojne.
  [​IMG]


  Video/Voice Calls & Chat ne privat me perdorues te tjere:
  [​IMG]

  Per perdorues nga Telefoni Android ose iOS(iphone/ipad) duhet te shkarkojne falas programin Jitsi.

  INFO+: Administratoret dhe Webmasterat nuk kane asnje lidhje me Video/Voice Calls. Serverat per Video Call / Voice Call jane ato public qe ofron falas Grupi qe e ka krijuar: Jitsi.


  Chat të këndshëm ne rrjetin Netedy!
  As always the first #1 by @tupac.al
   
 5. Bisha

  Bisha Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  @Universal pershendetje un jam i interesum per partneritet kam 200 usera online ne dite .
   
 6. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nese ka ndonje, qe deshiron tek instaloje chatin ne webet e tij?
   
 7. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53
  Te rejat e fundit - Netedy IRC 2020


  Kemi transformuar platformen e chatit duke perforcuar sigurine permes certifikatave te sigurise dhe duke parandaluar sulmet te tipit: man-in-the-middle.
  Edhe njehere deshmojme qe jemi te paret dhe te vetmit qe marrim seriozisht sigurine dhe privatesine tuaj!

  Azhornim i unrealircd nga 4.1.2 ne V5 (e fundit).
  Azhornuar - Thelounge
  Azhornuar - Kiwiirc (+ Radio)  Per webmaster-at:

  Per ta shtuar ne webfaqen tende shkarko Platformen (kiwiirc) nga Shoqeria ne: https://flash.shoqeria.net/chat.zip dhe ngarkoje ne serverin ku do ta shfaqesh.
  Per te krijuar thelounge chat me domain tend: Krijo A record pershembull chat dhe beji point ne IP: 37.59.197.175 (Sygjerojme cloudflare pasi te ofron SSL falas.)

  Lidhjet me chatin Netedy.com:

  1. https://chat.netedy.com (thelounge)
  2. https://flash.shoqeria.net (kiwiirc)
  3. http://shoqeria.net/mibbit.php (mibbit)
  4. https://www.Albchati.com (thelounge) (kiwiirc) (mibbit)
  5. https://www.shqiponjat.eu (thelounge) (kiwiirc) (mibbit)
  6. https://chatoshqip.com/ (thelounge) (kiwiirc) (mibbit)
  7. http://topalbania.org (thelounge) (kiwiirc) (mibbit)

  Lidhjet me irccloud / mirc / androirc (++ IRC client te tjere.):

  IRC SERVER: irc.netedy.com | PORT SSL: 6697 | PORT PLAIN-TEXT: 6667

  Burimi : https://forum.netedy.com/threads/te-rejat-e-fundit-netedy-irc-2020.16006/#post-617373
   
  tupac.al pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...