1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Balanca e Paypal

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga D0mat3, 19 Maj 2019.

 1. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Çkemi, momentalisht nuk kam një Paypal account dhe do të më duhet pas nja ca kohësh ta përdor shumë atë por pasi lexova diçka https://www.paypal.com/bt/webapps/mpp/ua/recpymt-full nuk jam i sigurt nëse më hyn në punë, prandaj po ju pyes ju.

  Pyetja që kam është a mund të mbash Balancë në Paypal, për shëmbull të depozitosh 1000$ dhe këtë shumë t'ja dërgosh dikujt, një shoku, (send money to friends and family) le të themi në SHBA ose Angli dhe pas ky dikushi të ta dërgoj përsëri këtë shumë. A mundet që ta mbash balancën dhe ta përdorësh kur të duash dhe jo të bëhet automatic withdrawal tek karta e debitit/kreditit?

  "PayPal Receive Funds and Automatic Transfer allows you to receive payments into your PayPal account and have those amounts automatically transferred to your linked US bank account or Visa credit card. All payments that you receive are subject to a 30-day hold period."

  "On a regular basis, PayPal will automatically transfer the amounts from your available PayPal Balance to your US bank account or Visa credit card"

  Vërtet kështu ndodh? Nëse po, atëher duhet me prit sa me hy në BE me dal nga kjo listë dreqi. https://www.paypal.com/bt/webapps/mpp/ua/recpymt-ful
   
 2. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,187
  Pëlqimet:
  168
  Pikë nga trofetë:
  183
  E vertet automatike sit bohet data 1 ti dergon paypal n'kartel qit tkeqe e ka se ish kan mir mos me i pas bo automatike me pas mundsi mi lan qaty kur deshirojm na mi bo vet
   
  D0mat3 pëlqen postimin.
 3. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  e ne paypal.com ne bank a i dergon vet balancen qdo mujin e par qe vjen a ?
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  396
  Pikë nga trofetë:
  118
  Nuk e di ty qysh ti bon withdraw por mu kurr smi ka bo pa e bo vet edhe kur tja boj withdraw per 10 minuta max mdalin paret ne kartel. Se di ndoshta qe e perdori Business paypal.
   
 5. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,187
  Pëlqimet:
  168
  Pikë nga trofetë:
  183
  Ndoshta e per at arsyje qe e ki bussines se un se kom... Psh fb kur pi qet paret met 18 ose 20 i boj vet withdraw meniher mi qet n'kartel amo ne qofse du mi lan psh 100$ n'paypal kur bohet data 1 tvjen muji tjeter automatike mi bon withdraw paypal n'kartel qe hiq skom qef me mi bo automatike...

  Ni pytje ty masi e ki paypal bussines a pot nal % edhe si e ki bo bussines ?
   
  D0mat3 pëlqen postimin.
 6. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  396
  Pikë nga trofetë:
  118
  Kur i boj withdraw mi merr vetem $5 sado qe te osht shuma , business duhet me ju dergu dokumente te firmes te regjistrune.
   
 7. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Kjo më heq totalisht mundësinë të fitoj nja 300-500$ në muaj.
   
 8. D0mat3

  D0mat3 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Faleminderit për përgjigjet të gjithëve
   

Shpërndaje faqen

Loading...