1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Backlinks - Si te Kemi nje Website te Suksesshem Nepermjet SEO

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga Gevio, 1 Shtator 2016.

 1. ProductiveMuslim

  ProductiveMuslim Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Sakte, kte pjese e kerkimit ne nofollof dhe dofollow se kam kuptu sesi mund ta shohesh.:(
   
 2. ProductiveMuslim

  ProductiveMuslim Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Tabelen e gjeta Ctrl+Shift+i :p
  Tani mbetet te shoh se ku del nofollow dhe dofollow, ne cilin vend :D
   
 3. abracadabra

  abracadabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Une nuk merrem me kto pune por do ju sugjeroja Reddit
   
 4. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une po e kuptoj cka eshte backlink por nuk po kuptoj qysh me kriju qet backlink psh. un e bej nje post per Donald Trump qysh me transformu ket linkun e ketij posti vetem me emrin Donald Trump? se di sa po mkupton?
   
 5. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Backlink eshte thjesht linku i ktij postimit tend ne nje website tjeter .. e ke keqkuptuar.. :/
   
 6. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo jo nuk kam keqkuptu. pe di qe osht qashtu po spe di qysh me lan qat link psh ne nje koment diku tjeter. A duhet me kriju ate link ne ndonje menyr a veq copypaste linkun e webit tem edhe me fut nkoment psh. A pe din tash qka spo kuptoj?
   
 7. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  do ishte me mire sikur faqja ku do lesh linkun te kishte nje postim vecanerisht per ty, ose ta kishte linkun tend ne nje vend te dukshem dhe te cilin mund ta lexojne 'google web spiders' sepse ne fund te fundit ndaj duhet.
   
 8. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Mjafton te lesh linkun tend tek website i tjetrit ne cfaredolloj forme, mjafton qe te jete link i klikueshem dhe dofollow.
  Pershembull linku www.google.com qe kam lene ketu i ka dhene google.com nje backlink nga ItShqip, besoj me kupton ku dua te dal.
   
  Elira pëlqen postimin.
 9. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Shume postim i mire dhe me vlere, ama duhet te shtosh dhe dicka tek kjo pjese qe ta kene te qarte te gjithe. Forumet qe te japin backlinks dofollow falas jane shume te pakta. Eshte si te kerkosh gjilperen ne kasht.
  Menyra me e mire per backlinks eshte qe ti blesh ato neper forume ose ne blog te ndryshme qe kane te njejten tematik me web tuaj.
   
 10. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Ke shume te drejte por blerja ne keto forume ose website normalisht qe eshte zgjidhja me e mire por keto kane edhe kosto te larte... Sic the edhe ti ka shume pak forume qe te lejojne per backlink por eshte zgjidhja me efikase qe te mos shpenzohesh shume, sidomos per dike qe sapo ja ka nisur me seo...
   
 11. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  E kuptova flm shume
   
 12. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tash e kam te kjart flm shume
   
 13. greenhatalbania

  greenhatalbania Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  shume interesante bravo
   

Shpërndaje faqen

Loading...