1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Backlinks - Si te Kemi nje Website te Suksesshem Nepermjet SEO

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga Gevio, 1 Shtator 2016.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  bravo per postin se mo nfund mora vesh cdmth backlink flm.
  dhe ncilin aspekt e pe mendjemadhsin? Apo nuk mund tbosh dallime ne sugjerim dhe mendjemadhsi?
   
 2. dionbalaj

  dionbalaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  107
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
  Gevio ky e ka pas fjalen per mu.

  Nuk po di pro qfar niche po jeni ju, edhe qysh pi merrni ato vizita. A i keni nal spam visits:p
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  icik me vones po tashi mra rasti me e lexu ket post prap :/ (https://forum.itshqip.com/threads/trafik-ne-google-free.51064/#post-286388)
  nuk boni njeri quote apo tag. gjithsesi nuk kemi tgjith blog (apo jetpack) qe t`numrojm edhe spam's. Nqs google analytics numron spam visitors do ishe i nderuar tna msoje si ta rregullonim!
  Dhe meqe ra llafi ke ty, per 2 vjet vetem naj share nfb me i bo 1 blogu fillon e rankohet ngoogle automatikisht ti po thu qe spaske pas sukses per 2Vjet duke rregullu seo'n? Vec nqs ke prit me tu rregullu seo vet se zbesoj qe i ke lodh gishtat tu shkru.
   
 4. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Problemi eshte qe nuk gjejne dot nje niche te mire... Gjithmon ne si shqiptar kerkojme gjithmon te hyjme tek ato niche qe sjell sa me shume fitime pa marre parasysh qe eshte e pamundur qe te rankohemi ne ate niche te caktuar... Ketu gabohesha edhe une ne fillim, pasi i vihesha pas nicheve qe kishin bid shume te larte po qe ishte praktikisht e pamundur te rankoheshe kollaj... Prandaj gjeni nje niche te mire pa konkurrence dhe merruni me ate, edhe sikur ta kete 0.50 bid...
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 5. Kujtim05

  Kujtim05 Anëtar

  Postimet:
  42
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  hallall hallall hallah t`koft,shum postim i mir me vler edhe me t`msu shum sene,veq vazhdo kshtu
   
 6. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  198
  Pikë nga trofetë:
  88
  me fal qe pa dashje po inkuadrohem nese ti mendon se ky eshte njepost per fillestar je shum gabim ky post eshte njeri nga postet me te mira te ketij forumi eshte i avancuar dhe lirisht mund te them se mundesh qe ta botosh ne njerin nga librat per seo si proffesor e mos bo ktu panik spo ju besoj ky nuk mundet me ta tregu strategjin e vet ky po te mson hapat ti vetem ndiq njohurit e tuaja pastaj sheh rezultatet mendoj qe per her tpar ka persona ketu qe e ndegjojn se qfar eshte dofollow edhe nofollow mvjen mir qe je shqiptar kaloni mir
   
  oo1o dhe Gevio pëlqejnë postimin.
 7. Leka niti

  Leka niti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  vlla po kto mire jane dhe
  Meta description:A website is for info to around the world enjoy

  Internal links:157 (0 nofollow)

  External links:36 (0 nofollow)

  Server:GSE
  Backlinks:

  L:7
  L:0
  LD:0
  LRD:0
  L:3.10K
   
 8. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Gjithcka varet nga vlera e ketyre Backlinks, ti mund te kesh edhe 200 backlinks por qe jane pavlere. Une pershembull me 10 backlinks kap rank shume te mire sepse keto Backlinks jane high authority... Me kupton besoj.
   
 9. Leka niti

  Leka niti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po tkuptoj po kto jane gjera shume me vlere dhe me fitime psh nuk te ben pordhe adsensi po pate trafik seo un pesh kam nje postim seo ka marre 270 mije page views seo del ne vend te pare dhe merr per dite nga 500 deri ne 2000 per dite dhe adsensi me pranoi direkt
   
 10. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Normale, adsense ate do, faqet qe jane me SEO gjenerojne akoma edhe me shume fitime ;)
   
 11. nokus

  nokus Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shum interesant postimi. Nuk Jam dakord vetem me pjesen qe duhen marr link nga forume. Cdo person ndjek strategjine e tij Seo. Google kohet e fundit i ka deklasuar forumet. Backlink me te mire jane nga website ne teme me tuajin. Evitoni sherbime me pagese si Fiverr etj.
  Nje gje eshte e sigurte: nqse do te kesh rezultate, eshte e veshtire ti arrish pa backlink ;)
   
 12. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Normale ;) blerja e backlinks duhet te devijohet ne cdo menyre te mundshme. Sic e the edhe ti, duhen backlinks me website me niche te njejte, por eshte e veshtire te marresh backlinks nga keto webr dhe keshtu perdorim forumet.
   
 13. Ldr

  Ldr Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  un kam kete sajtin per filma : http://filma24hr.tk dhe rendtja sipas alexa rankings eshte 710,018 mije vende ne bote...por edhe pse me kete renditje,nuk e kaloj shifren prej 700-1.25K vizitore ne dite,pak e cuditeshme apo jo?
   
  Relax pëlqen postimin.
 14. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  901
  Pëlqimet:
  224
  Pikë nga trofetë:
  78
  ke vizita nga seo vllai
   
 15. oo1o

  oo1o Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje @Gevio

  Deshta me dit cilat jan tools qe i perdor ne Browser apo edhe web faqet per ta vlersu Rankimin e 1 web faqe, edhe ne cilat faqe hin per me gjet ma shume informata per faqet jtera kunkurrente qe ku i kan marr backlinkat ata, qe me mujt edhe ti ne faqe te ngjaishme me morr backlink ?
   
 16. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  38
  Flm per tutorialin
   
  Gevio pëlqen postimin.
 17. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  198
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nese jeni white hacker perdoni njohurit e juaja per blacklink mirpo mos prekni ne webfaqe
   
 18. Trim2017

  Trim2017 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ksi poste i duhen mashum forumit - Gevio ;)
   
 19. ProductiveMuslim

  ProductiveMuslim Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Mjeshter, e lexova postimin tend. Shume interesant po me duket. Vetem dicka doja te dija, kur thua forume nuk eshte frika qe te marresh ban ne ate forum?Pra nese ti poston dicka nga faqja jote?
   
 20. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Pikerisht, ketu qendron veshtiresia sepse ne shumicen e forumeve merr ban dhe jane nofollow, por nese je me fat mund te gjesh forume te cilat japin backlink dhe nuk te bejne ban, thjesht duhet te kerkosh, aty qendron e gjith lodhja dmth.
   

Shpërndaje faqen

Loading...