1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

AT&T Inc lanson projektin “Bug Bounty” ne HackerOne

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga ad ifixit1, 6 Gusht 2019.

 1. ad ifixit1

  ad ifixit1 Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  3
  AT&T Inc. është një kompani amerikane që ndodhet me selinë në Whitacre Tower në qendër të Dallasit, Është ndërmarrja më e madhe telekomunikuese në botë, ofruesi më i madh i shërbimeve telefonike celular dhe ofruesi më i madh i shërbimeve telefonike fikse në Shtetet e Bashkuara.

  Së fundmi ne muajin Korrik AT&T lansoi projektin BugBounty në HackerOne, pas shumë dobësive qe kishte në teknologjinë e saj.Kompania kishte ftuar 100-150 studiues që ata kanë punuar me të në të kaluarën në AP&T Developer API......

  Per me shume... https://kosova.live/att-inc-lanson-projektin-bug-bounty-ne-hackerone/
   
 2. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  560
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  73
  Je tu e reklamu webin ne ven te gabum.
   
  Taboo dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...