1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ASP.NET MVC 5 VS PHP

Tema tek 'Programim' e hapur nga SherifSheremetaj, 24 Dhjetor 2018.

 1. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  18
  Përshendetje djem ,
  e kam një projekt për menaxhim të një universiteti projekti është kogja i madh mirëpo nuk po di me cilat teknologji me e kriju ka me pas desktop app & web app. Jam në medyshje me përdor .NET ASP MVC5 edhe C#
  apo PHP. Cilat teknologji do i zgjidheshi ju.

  Faleminderit.
   
 2. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  876
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per desktop app te kisha sugjeru C# ndersa per web app php.

  Pse ?

  Sepse nese do te kete ndryrje ne kod ka me shume gjasa qe programuesit qe do ta modifikojne do te kene me shume te lehte ta modifikojne sepse keto jane dy gjuhet me te perdorura.

  Pastaj nese nderhyn arsyeja e sigurise nuk mund te sugjeroj qe ketu sepse nuk njoh shume ndyshimet.

  Kur te mbarosh projektin kisha pas qef me ma tregu nese jo ne koment te pakten ne mp!

  Nese nuk te bezdis.

  Suksese!
   
 3. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,287
  Pëlqimet:
  306
  Pikë nga trofetë:
  203
  Unë të kisha rekomandu që edhe destop edhe web t'i shfrytëzosh teknologjitë e C#.
  Arsyet i jap më vonë.
  Përshëndetje.
   
  Taboo dhe (Coder); pëlqejnë postimin.
 4. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit për sygjerim kur te perfundohet do e prezantoj ketu.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 5. entor

  entor Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  28
  Perdor ate qe di me mire!
   
  SherifSheremetaj dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 6. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,328
  Pëlqimet:
  1,877
  Pikë nga trofetë:
  348
  Pajtohem me anetarin me lart, un po te isha ne vendin tend do ta perdorja gjuhen programuese me te cilen ndihem me komod gjat punes dhe e pelqej me shum.
   
  SherifSheremetaj pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...