1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Arrestohet Hakeri , qe hakoi Twitterin të Famshëve

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga G4SHI, 1 Gusht 2020.

 1. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
 2. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  988
  Pëlqimet:
  690
  Pikë nga trofetë:
  173
  Ky nuk osht osht "haker" ka ka qene punonjës në twitter dhe ka pas akces në profile :)
   
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
  me cfare te dhena dole ne kete konkluzion?
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  988
  Pëlqimet:
  690
  Pikë nga trofetë:
  173
  Nese i besoni mediave atehere jeni pjese e tyre , ato qfar i lexoni jan genjeshtra , ky ka pas akces direkt ne profilet e twitterit qe jan dorzuar nga nje pale tjeter pra ish punonjes.
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
 5. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Twitter nuk eshte hakuar thjesht nga mbrenda ka qen nderhyrja
   
 6. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,425
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po me intereson ti si e ke kuptu qe nga brenda dikush e paska kry sulmin pasi qe lajmet qenkan rrena?
   
 7. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  988
  Pëlqimet:
  690
  Pikë nga trofetë:
  173
  Jo qe e kam kuptu un por lajmi osht deformu sikur ndodh gjithmone , lajmi ka qene zyrtar nga Twitteri dhe kan deklaruar se penetrimi i profileve ka ndodh si pasoje e stafit te pa pergjegjshem , tash nuk e di sakt un a kan marre ndonje phish brenda apo jan dorzuar te dhenat e hyrjeve nga nje punonjes i twitterit. Por gjithsesi kjo sme intereson aspak pasi qe nuk perdor twitter fare xD :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...