1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Arrestohen tre persona me akuzën e krimit kibernetikë

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga getrich, 28 Mars 2018.

 1. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  Janë arrestuar tre persona ditën e djeshme nga Policia e Kosovës.

  Të dyshuarit akuzohen për përdorim të programeve të veçanta kompjuterike, e që në mënyrë të kundërligjshme kanë futur, shlyer dhe shkatërruar të dhëna të ndryshme kompjuterike.

  Ata janë nga tre vende të ndryshe, si Mitrovicë, Peje dhe Podujevë, kurse gjatë kontrollit në shtëpitë e tyre janë gjetur dhe konfiskuar një armë e gjatë, katër shtëpiza të kompjuterit, një lap-top, tre celularë dhe dy USB. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./Indeksonline/
   
 2. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  A.C.A.B
   
 3. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  a pi njef nej kush a jo
   
 4. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Edhe nese i njef ndokush ska c ti beje sepse nuk i ka detyruar njeri per te kryer krime
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 5. Unnamed83

  Unnamed83 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Paj garant me CC te huja kan ble naj BTC a qa po di
   
 6. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Piken e hajrit ja pafshin,kush mirret me ksi sene ilegale duhet me i dit pasojat.
   
 7. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Jo po osht e ndalume me pas asi antar ne itshqip qysh e di une prandaj .
   
 8. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nuk eshte e ndalume per te qene pjese e Itshqip dikush qe ben gjera ilegale,
  Por eshte e ndaluar te flasesh per gjerat ilegale gjithashtu edhe te shesesh.

  Ndoshta per te paren mund te gabohem, munda ta editje staffi.
   
 9. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  nuk ke gabur veqse na ke treguar diqka qe eshte toltalisht e pakapshme dhe e veshtire per tu gjetur.
   

Shpërndaje faqen

Loading...