1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

APPLE TË LEXOJË FIKS PËR TË NDALUONI NJOFTIMET SIRI TË LEXUAR TË KONTROLLIT TË ZBUTUAR

Tema tek 'iOS' e hapur nga beni20, 22 Mars 2018.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,621
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  [​IMG]

  Apple do të nxjerrë rregullim për të ndalur leximin e njoftimeve të fshehura nga Siri.JPG


  Apple ka thënë sot për MacRumors se po punon për një rregullim për të ndaluar që Siri të jetë në gjendje të lexojë njoftime të mbyllura me ekran të bllokuar me zë të lartë.

  "Ne jemi të vetëdijshëm për këtë çështje dhe do të trajtohet në një përditësim të ardhshëm të softuerit", tha Apple. Nuk dihet ende nëse kjo do të jetë në përditësimin e ardhshëm të iOS 11.3, i cili aktualisht është në testimin beta, ose nëse Apple do të lëshojë një përditësim të vogël sidomos për t'u marrë me çështjen.

  Më parë gjatë javës, një faqe braziliane, MacMagazine, zbuloi se nëse ju kërkoni Sirit që të "lexojë njoftimet e mia", ai do të lexojë me zë të lartë të gjitha njoftimet tuaja, duke përfshirë ato që keni fshehur, edhe kur telefoni është i bllokuar. Kjo përfshin njoftimet nga aplikacionet e palëve të treta si Facebook, Messenger, WhatsApp dhe Gmail, duke përfshirë emailet dhe WhatsApp dhe ...
   
 2. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Tpakten perkthe so duhet ose nese perkthen me google pershtati fjalt
   
  lynx dhe BlackEagle pëlqejnë postimin.
 3. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  ska shtet se ty duhet met arrestu :confounded::astonished:
   
 4. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  te dhj****a lajmin:tearsofjoy:


  :rolleyes:
  :oops:
   
 5. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,621
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  mos shkruj palidhje oki
   
 6. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,621
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
   
 7. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,621
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  o baju more
   
 8. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  msoju niher me ba reply
   
 9. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,621
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  ME QIFTIN TAN AS QE MERRNA ME REPLIKA
   
 10. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  ja nime ski vakt ti se je tu perkthy tekste me google translate lol
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 11. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,621
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  O ti kqyre familejn tane mos u merr me tjeter kan o shoki
   
 12. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  584
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tema Mbyllet,

  Ju lutem mos beni postime palidhje,nese per dikend eshte i pakuptueshem ateher mos te lexon ose le te beje Report temen dhe stafi ndermerr masat e nevojshme nese duhet.

  Kshtu qe ju lus mos ofendoni njeri tjetrin,me mire jepni keshilla te mira dhe bashkohuni qe te arrijme diqka se bashku.Dikush mundohet bile edhe me perkthim,kshtu qe mos u merrni me keto gjera.

  Tema Mbyllet
   
  KALI-ALB dhe beni20 pëlqejnë postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...