1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Apple iOS 7 lëshohet më 18 shtator

Tema tek 'Tjera' e hapur nga dardankrasniqi, 12 Shtator 2013.

 1. dardankrasniqi

  dardankrasniqi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  882
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  38
  [​IMG]
  Gjatë ditës së djeshme Apple kishte njoftuar publikun dhe mediat se versioni më i ri i sistemit të saj operativ iOS 7 do të lëshohet më 18 shtator 2013.

  Apple tani ka lëshuar versionin e iOS 7 GM për zhvilluesit, i cili tani është në dispozicion edhe për iPhone dhe iPad, dhe kjo do të thotë se Apple do t’i lëshojë të dyja versionet më 18 shtator.

  Apple iOS 7 sjell dizajn tërësisht të rid he më shumë se 200 specifika të reja softuerike për pajisjet e Apple, duke përfshirë ndërfaqen e re për përdoruesit, spektrin e ri të ngjyrave, si dhe ikona të shumta të aplikacioneve të Apple. / Telegrafi /
   
 2. icylove

  icylove Anëtar Aktiv

  Postimet:
  181
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  Do jete i disponueshem per te gjithe llojet e iphonave, apo vetem per 5S dhe 5C ?
   
 3. dardankrasniqi

  dardankrasniqi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  882
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  38
  iPhone 4, 4S, 5, 5S dhe 5C
   
 4. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  785
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  63
  Per momentin e kom Beta por po presim Gold Master qka po ba sjell edhe pse nuk ka ndryshime te medha nga Beta e fundit vetem disa wallpaper te ri edhe ringtone :D
   

Shpërndaje faqen

Loading...