1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

APPLE ËSHTË VITET 2 VITE NË TEKNOLOGJIN E SENSORIT 3D

Tema tek 'iOS' e hapur nga beni20, 22 Mars 2018.

 1. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  [​IMG]

  Kompanitë Android janë ende 2 vjet prapa Apple në aspektin e Face ID tech.JPG


  Sipas një raporti mbi Reuters sot, shumica e telefonave Android nuk do të kenë veçori të ndjeshmërisë 3D në krahasim me teknologjinë Face ID të Apple deri më 2019. Lajmi vjen nëpërmjet tre prodhuesve kryesorë, Viavi Solutions, Finisar Corp dhe Ams AG. Kjo do të thotë se Samsung dhe rivalët e tjerë të Apple Apple vazhdojnë të mbeten prapa në një teknologji që do të sjellë miliarda dollarë në të ardhura gjatë dy viteve të ardhshme dhe do t'i bënte të njëjtat, nëse do ta kishin gati.

  Kjo është hera e parë për një kohë që rivalët e Apple kanë qenë shumë prapa në aspektin e teknologjisë. Kur sensori i gjurmëve të gishtave u zbulua për herë të parë në iPhone 5 në shtator 2013, Samsung ishte në gjendje të dilte me diçka shumë të ngjashme për Galaxy S5 në prillin e ardhshëm.
   

Shpërndaje faqen

Loading...