1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Aplikimi ne Adsense - Problem Ipp

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Worker, 13 Tetor 2015.

 1. Worker

  Worker Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje
  Kam Prolem me adsense
  Sa her qe aplikoj nuk pronohem me shkukun se Kum pas Adsense ma heret
  Sen qe osht i vertet

  Tash jam ka du me apliku apet
  Po nuk po di qysh me ndrru ipp , a me shku ne Kujtese mju than me ma ndrru ipp a qka se nkujtese m;than veq me ndrru modemin ndrrohet
  Ama 1 shok mtha qe nese e ndrro Modemin nuk ndrrohet Ipp-ja Po veq mac adresa
  E ne Ipp-ja nuk marr vesh shum se sjam profesionist ntoo
  \
  Pra qysh muj e kqyi cila osht
  1 - Cila osht Ipp-ja jem e tanishme
  2-Cila osht Mac Ipp-ja jem e tanishme

  Kto pom vyn me kqyr se kur tjum thom me ma ndrru ata munen mem than ta ndrrrum e nashta sma ndrroj hiq

  Edhe

  3- Qysh muj e ndrroj ipp sakt a duhet me fol me ata tkujteteses edhe a e dini a ndrrojn ose a ja kan ndrru najkujt prej juve ipp
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Se pari nuk shenohet IPP por IP, se dyti nese e ndrron modemin nuk ndrrohet IP-ja por vetem Mac Addressa (qysh tka thon ai shoki)
  Mac Addressen mundesh me dit kshtu, shko merre modemin dhe ktheje mbrapsht perfundi tij lexon MAC
  IP-n mundesh me dit duke kerku ne Google me tekst "ip address" pa thojza.

  Nejse, cfare letre te vjen kur te refuzojn?
   
  Worker pëlqen postimin.
 3. Worker

  Worker Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Blerim thenks per permisimin
  E vertete kum menu qe shkruhet Ipp , ku para sdisa vjete u rrok llafi me 1 forum per iP edhe un veq sa isha regjistru edhe jum pat msu me ipp po nejse Flm per permisim
  Prape nuk ke gabim i madh po ke diqka qe e kallxoj 1 magsi te un

  Nejse Letren qe mka ardh prej adsense nuk e kam
  Ama e di qa ka shkru perafersisht
  "Se Aplikimi jote nuk u pranu per shkak se ju keni pas adsense me heret me kete adrese #####@hotmail.com"
   
  Blerim R. pëlqen postimin.
 4. Worker

  Worker Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pra un dhet me ndrru Ipp
  Po qysh muj me ndrrru se ma moti ju pata than po ishin tek qe nese e ndrron Modem tnddrrohet edhe ipp
   
 5. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Provo me email tjeter!
   
  Worker pëlqen postimin.
 6. Worker

  Worker Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po me email tjeter jam ka provoj ama osht ka i detekton Ip-te
  Pra po thot qe ti ma heret ke pas adsense me 1 email tjeter ####@hotmail.com

  Pra nese e ndrroj iP-te besoj qe punon
  Po qysh muj ja boj mmi ndruu qito iP
   
 7. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  538
  Pëlqimet:
  174
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nese e ndron modemin prap qato IP tjesin nuk e di qysh e keni ju nkosov munesh me shku te kujtesa dhe me ju than me ta ndru ip ose nese nuk e ki me kontrat ndro krejt komplet rrjetin dil ipko ose naj kun tjeter, ktu maqedoni un e kam pas 1 problem me IP para 3 vjetve me 1 server mora banned IP dhe shkova nkompani prej aty ma ndrun pa pages pa sen
   
  Worker pëlqen postimin.
 8. forever

  forever Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ca qenka gjithe kjo veshtiresi e madhe? Ik apliko me email tjeter ne kompjuterin e ndonje shoku apo ne internet caffe.
   
 9. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Sa shume po lodheshke mor cun...
  Se pari edhe sikur te duash me emrin e njejte nuk reegjistrohesh dot me, nese ta kan bere disabled sepse nese je ok ske pse hap tjeter. Nejse, shko hape ne internet caffe me nje email tjeter dhe besoj je OK, keshtu e kam bere edhe une por jo se kam pas probleme me IP por per siguri qe te mos ma mbyllin.
   
 10. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,210
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  zbesoj se adsense gjurmon ip . E gjurmon??
   
 11. ilsnezir

  ilsnezir Anëtar Aktiv

  Postimet:
  204
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  e gjurmon dhe klikimet i llogarit n baze te IP

  Sent from my UniverseTap using Tapatalk
   
 12. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  198
  Pikë nga trofetë:
  88
  arsyeja pse gjithmon ta qet ate email addres nuk eshte se adsense detekton ip e para mund te jet / 1 webfaqja qe aplikon 2 / alternative addres ne gmail e ke po te njejten email qe e pas ne adsense keshtu qe ata e din qe je ti .. byee
   
 13. NorMan

  NorMan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  360
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  edhe une e kom tnjejtin problem !
   

Shpërndaje faqen

Loading...