1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Aplikim per termin per gjermani

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga meteori, 2 Qershor 2019.

 1. meteori

  meteori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  711
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  38
  Prsh qysh aplikohet per termin ne gjermani dhe sa kushton
   
 2. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  shkon te ambasada , edhe ki agjensione , po njo ma e forta osht ngjit me ambasad memi travel , aj ta bon aplikimin , sigurimi kushton 25 euro , aplikimi 70 euro per viz , edhe 15 euro agjensioni.
  Dokumentet Qe Duhet Me i Pas Jon
  Passaporta
  Ekstrakti Lindjes
  Nese Je Nen Moshen 18 Vjeqare (Autorizimi Prinderve)
  Bashkesia Familjare.
  Nese Je Ne Fakulltet ose Shkoll (FletLshimi Nga Shkolla i Vulosur Dhe Nenshkruar Nga Drejtorti)
   
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Qfar termini pot duhet ?
   
 4. meteori

  meteori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  711
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  38
  Termin per vize te punes ne gjermani
   
 5. meteori

  meteori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  711
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  38
  A vonohet 18 muj siq asht ?
   
 6. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  vanohet deri n6 muj , po nese tqon dikush garancion , mu muka bo per 2 jav dit me marr krejt , mkan than me ardh me apliku masi e bona terminin , mas1 jave shkova i dhash krejt senet , edhe mas 1 jave shkova e morra vizen, nfakt ma kan pru me post 10 euro kushton.
   
 7. problemigv

  problemigv Anëtar Aktiv

  Postimet:
  105
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
 8. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Online apliko per termin free eshte ,ske nevoje me pagu ne agjensione kot,plus asaj me email tenden e kontrollon ma mire kur te vjen data njoftimet.Normal qe jane tu vanu teper terminet per vize pune deri ne 2 vite gati pritja,kesaj si dihet ne te ardhmen qysh ndryshojne procedurat ndoshta pershpejtohen
   
 9. meteori

  meteori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  711
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  38
  A je nga kosova
   
 10. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  po
   
 11. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  me sa dij une terminet per viz pune ne gjermani vonojn deri ne 2 vjet nese qualifikohesh per blue card bohet per 4 muj
   
 12. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  28
  ku e ke pa at enderr mu bo per 6 muj , jarani jem viza per pune per ne gjermani per momentin ka arritur pritjen ne 24 Muj ( rrafsh 2 vite ) , e kush te thot 6 muj jan rrena 700 % ..
   
 13. meteori

  meteori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  711
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per ne amerik a ja vlen me shku edhe sa mun mu ba ne texas psh
   
 14. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  ne amerik nuk lshojn viza puna per kosovar
   
 15. Mr.Klajdi

  Mr.Klajdi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  18
  si ka mundesi vella kaq shpejt eshte cakturar termini.Edhe profesionet e mjeksise qe kerkohen ne gjermani zgjat termini deri 3 muaj ndersa per punetoret e ndertimit dhe sektoreve te tjere mund te zgjase deri 1 vit.
   
 16. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  djem une nuk e ceka per puntor , une ekom marr per 2 jav dit se mkan qu garancion do familjar qe kishe osht i smut e duhet une patjeter me shku se fmija jon tlidht me mu e rrin me mu , per 2 jav une mas aplikimit me qeto 2 kam kom shkel ncolgone hahaha. e per turizem vanon deri n6muj , per viz pune vanon deri 3 muj nese e pagun njonin qe po i shtike 3500 euro a kshtu normal qe e permendi antari me lart 24 muj vonon.
   
 17. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  O s'ka për 3 muj viz pune , paguaje edhe 20.000 euro , po e shoh qe ski informata rreth vizave .. Kjo 3500 euro që e përmende kushton një viz pune me t'a dergu dikush , e Termini osht tjetër sen ..

  Terminet për momentin jan duke i shqyrtuar të shtatorit 2017 , d.m.th duhet me prit 24 muj ..

  Edhe kjo qe ke than smut se kuptova mir , ama me i rrejt edhe me i shti në gjynah ambasadën s'ke shanca , se ti pas aplikimit ata t'a kontrollojnë krejt historin tane edhe t'a verifikojn historin tane e të të familjarit që t'a ka dërgu garancionin
   
  Last edited: 6 Qershor 2019
  Kkenn dhe JetmirKs pëlqejnë postimin.
 18. meteori

  meteori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  711
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ku duhet me apliku per termin online me jep me shum detaje
   

Shpërndaje faqen

Loading...