1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Anti Ransomware - Ktheni dosjet perseri

Tema tek 'Siguria në përgjithësi' e hapur nga BlackEagle, 19 Maj 2018.

 1. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  43
  Rastet e Ransomware janë rritur në mënyrë eksponenciale.Ransomware si Petya dhe Wannacry kanë bere kërdi,dhe ka qenë kryesisht e vështirë për përdoruesit e brendshëm të qëndrojnë të sigurt. Sot të flasim për 360 Ransomware Decryption Tool që premton për të mbajtur PC tuaj të sigurt nga Petya, Wannacry dhe ransomware të tjera.

  [​IMG]

  360 Ransomware Decryption Tool mund të decryptoj fajlla të enkryptuar nga mbi 80 ransomware përfshirë GandCrab, Petya, Gryphon, GoldenEye dhe WannaCry ransomware.360 Decryption Tool ju ofron një shans për të marrë fajllet perseri pa pasur nevojë të paguajnë shpërblim.
  360 Ransomware Decryption do të punojë në çdo Windows dhe mund të përdoret gjithashtu si një mjet parandalues për të kontrolluar praninë e Ransomware ose ndonjë shfrytëzimi tjetër të tillë. Fatmirësisht, ky mjet mund të përdoret edhe në Windows PC që është i infektuar me Ransomware. Në raste të tilla, duhet të kopjoni të gjitha skedarët e koduar nga kompjuteri i infektuar me anë të një hard drive ose një usb të jashtëm. Sigurohuni që të skanoni kompjuterin me anti-virus para se të transferoni skedarët. Unë personalisht do të sugjeroja antivirus bootable për raste të tilla.

  Sapo të transferohen skedarët e enkryptuar tani, mund të aktivizoni 360 Ransomware Decryption tool duke klikuar në butonin "Scan Now". Programi është projektuar për të skanim automatikisht për skedarët e infektuar dhe pasi jane zbuluar do të shfaqë udhëzime hap pas hapi se si të dekriptojnë skedarët. Ju lutem vini re se procedura ndryshon nga një Ransomware në një tjetër dhe udhëzimet tregohen në përputhje me rrethanat. Pasi të keni dekryptuar fajllat ata janë te ruajtur në dosjen 360 Ransomware Decryption dhe mund të arrihen lehtë.
  Ransomware ka qenë një nga mënyrat më fitimprurëse për të fituar të ardhura për kriminelët kibernetikë.
  360 Ransomware Decryption është me të vërtetë një program i dobishëm.Eshte një mekanizëm qe eshte i bazuar në cloud. Duke përdorur burime të fuqishme të GPU-së, 360 është kompani që është në gjendje të dekriptojë skedarët e përdoruesve, mbi 80 ransomware falas.


  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Shkarko
  Code:
  https://www.360totalsecurity.com/en/download-free-antiransomware/decryption-tool/
  Shpresoj se kjo teme ndihmon per ata qe kane pc te infektuar per ti shpetuar fajllat.Qdo te mire.
   
  BurimBushi dhe Blerton pëlqejnë postimin.
 2. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  437
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  I pata tri pyetje:e para çka do të thotë antivirus bootable,e dyta a është pa pagesë ky program dhe e treta a ka rrezik prej ransomware në PC-të me Linux dhe nëse po a ka ndonjë program për Linux?
   
 3. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  437
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18


  BlackEagle a mund të më përgjigjesh në pyetjen që ta kam bërë më 31.05.2018?
  Nëse ke harru ose nuk i ke pa pyetjet po ti përkujtoj:I pata tri pyetje:e para çka do të thotë antivirus bootable,e dyta a është pa pagesë ky program dhe e treta a ka rrezik prej ransomware në PC-të me Linux dhe nëse po a ka ndonjë program për Linux?
   
 4. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  43
  Bottable antivirus do the thote nje pasije me antivirus te instalur qe sherben per te skenuar diskun nga viruset ne ato rastet kur nuk kemi mundsi skenimi ne gjendjen normale pra nga OS per shkak te korruptimit te fajllave nga malware,free eshte ka rrezik ne Linux prej ransomeare nese ke instaluar app wine perndryshe nuk kam ndegjuar ransomware per linux gjithesese asnje sistem nuk eshte i sigurt edhe per LInux ka antivirus do te thote qe edhe per linux ka virusa,malware.
   
 5. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nuk ka sistem qe nuk eshte i rrezikuar... Po hackohet Facebook dhe jo me Linux qe perdorim ne neper shpia. Fundja fundit nqse dikush arrit te te hyje ne pc me te drejta root se ka problem per ti encryptuar te dhenat. Cdo gje varet nga menyra si e perdor ti pc dhe sa i kujdesshem je. Edhe ne windows nqse je i kujdesshem nuk ka rrezik, perndryshe cfaredo qe te perdoresh je i rrezikuar, per sa kohe qe je i lidh me internet.
   

Shpërndaje faqen

Loading...