1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Android studio Problem

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Aureli AK, 14 Nëntor 2023.

 1. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  257
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje.
  Kam nje problem me nje app qe kam pas bere ne Android Studio dhe desha ti bej nje update.
  Kam nje problem tek "targetSdk" qe nuk po e zgjidh dot ngaqe ky eshte program qe eshte bere ne 2020 dhe kan ndryshuar kto versionet. Po shfaq disa foto.
  https://ibb.co/k6CJwSF
  https://ibb.co/59dwytW
  https://ibb.co/ZMwwgXD
  https://ibb.co/c3xc4XM
  PS
  ( Problemi kryesor eshte qe un nuk eshte se e kuptoj shum programin dhe te ghitha i kam bere duke par video ne YT )
  Faleminderit
   
 2. p3n7357

  p3n7357 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  594
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  Errorin qe ke tek image 1 shiko ne stackoverflow si te fshish. Gradle cache pasi me shume mundesi aty e ke Problem. E pata para 2 ditesh kte error. Gjeta file qe te tregon aty tek users/username/.gradle folder e fshiva dhe e bera rebuild ne rregull
   
 3. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  257
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  E pash dhe une ate dhe e fshiva dhe nuk punon prap se e krkon ate si file programi. Nuk po e kuptoj
   
 4. p3n7357

  p3n7357 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  594
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ajo eshte file cache I grafle
   
 5. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  713
  Pëlqimet:
  183
  Pikë nga trofetë:
  88
  Dergona kodin qe gjendet te foto 1, mundet me pas ndonje librari qe nuk mbeshtetet
   

Shpërndaje faqen

Loading...