1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Android rom

Tema tek 'Sistemet Operative' e hapur nga nanoshqip6, 21 Qershor 2017.

 1. nanoshqip6

  nanoshqip6 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje! Me ndihmoni dot si te ndryshoj rom ne huawei p7 dual sim? Dhe ku ta gjej nje rom te paster e te pershtatshem

  Sent from my HUAWEI P7-L00 using Tapatalk
   
 2. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  112
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  http://www.carbontesla.com/2015/10/huawei-ascend-p7-b851-android-5-1-lollipop-firmware/
  Ja ku e ke vlla por te sygjeroj mos ta besh se do te hapi shume probleme gjithsesi e din vet ti te uroj gjith te mirat!
  http://emuirom123.dbankcloud.com/P7-L00_EMUI3.1_Android5.1_L00C17B851.zip?rid=1843
  • Device: Huawei Ascend P7
  • Model: P7-L00
  • Android: v5.1 Lollipop
  • EMUI: 3.1
  • Firmware: B851
  • Build: C17B851/C92B851
  • Previous Version: B617 (KitKat)
  • Region: China
  • Date: 16.10.2015
  • Status: Official
  • Type: Full firmware image
  • Availability: OTA + Manual Download
   1. Plug your Ascend P7 into your computer in MTP or mass storage mode.
   2. Download the appropriate firmware package from above and and extract it.
   3. Copy the extracted ‘dload’ folder to the root or top level folder of your P7’s external microSD card.
   4. Now open the Updater app (also accessible from Settings > Updates), tap Menu > Local Update, select the update package and confirm its installation.
   5. In case local update isn’t available, turn off your phone and reboot while holding Vol up + Vol down and Power button.
   

Shpërndaje faqen

Loading...