1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Android aplikacionet e Dobishme ketu!

Tema tek 'Android' e hapur nga boom3rang, 4 Korrik 2014.

 1. c0d3r11

  c0d3r11 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Puffin Web Browser
  Nji browser per android qe perdoret si nje browser ne pc.
  Mund te hapi lojra qe jane lojra psh si te facebook ne browser edhe gjithcka qe e hap ne browserin e PC tuaj.
  Ka te instaluar vet Flash Player qe te lejon.
  Linku: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffinFree&hl=en

  Linux Deploy
  Me kete app mund te shkarkosh sistemet operative linux ne telefonin tuaj.
  I ka gati te gjitha distributions e Linux.
  Pasi e meson si ta shkarkosh me nje VNC Viewer mund ta hapesh dhe te perdoresh Linux.(Nuk ka nevoje per Pc)
  Linku: https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.meefik.linuxdeploy&hl=en
   
 2. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Bera nje prove me Linux Deploy por kam pershtypjen qe duhet ta besh root pajisjen qe te funksionoje.

  Sent from my E5306 using Tapatalk
   
 3. 0d1s34

  0d1s34 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po ke shum te drejte duhet ta besh root sistemin , e kam testuar edhe i kam vene Kali Linux. Funksionon !
   
  uniku pëlqen postimin.
 4. c0d3r11

  c0d3r11 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Harrova ta thoja qe duhej root :p
   
 5. Flakroni

  Flakroni Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  diskdigger -sherben per rikthimin e fotov te fshira.....punon vetem ne android!
   
  Emirjan pëlqen postimin.
 6. ori

  ori Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  dua te shtoj ram per smartfonin tim,ka ndonje app?
   
 7. abracadabra

  abracadabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Jo po kam iphone 4 dua iphone 7, ka ndonje app?
   
  rinnork, Alkeo dhe -em- pëlqejnë postimin.
 8. Arken

  Arken Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Prsh...A mund te me thoni nese clean master eshte vertet nje app i mir??
   
 9. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po, perderisa edhe firmat (Samsung etj) e perdorin si aplikacion primar atehere sigurisht qe eshte i mire.
   
 10. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,216
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
 11. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  RAM (random acces memory)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Eshte pjese e telefonit dhe nuk ti shtohet duke pare qe telefoni nuk ka me vend bosh

  Gjithashtu fabrikuesi kur e krijon nje celular pjeset funskionojne vetem per ate celular dhe jo per celular tjeter.

  Ti p.sh blen nje cel me 2 GB Ram dhe deshiron te vendosesh RAM-in e nje cel tjeter qe ka 6Gb Ram, kjo nuk eshte e mundur sepse pjeset nuk jane bere per te punuar njera me tjetren.

  Nese don te rrisesh RAM-in (mundesh vetem me pastrues si clean master etj...)
   
 12. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  LOL. You made my day!
   
  rinnork, Alkeo dhe abracadabra pëlqejnë postimin.
 13. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  216
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  38
  FLM per kete teme te dobishme
   
 14. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Clean master me shume te ngarkon dhe të merr të dhëna sesa të lehtëson tel
   
 15. Vinni

  Vinni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
 16. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  365
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ndonje app te mire per androit per te shkarkuar muzike ?
   
 17. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
 18. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  @science pëlqen postimin.
 19. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  73
  Cyber Hunter ~ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netease.lztgglobal ~ Kjo eshte nje loj teper e bukur e luaj vazhdimisht eshte si Pubg dhe Free Fire pas mendimit tim ajo eshte me e mira per mua ! Shkarkoheni dhe do i shihni sa t'mira i ka grafikat :) Gjitesh neper mure , gjitesh ne pem , fluturon me dron, Me ka pelqyer shume si loj dhe gjithashtu shpresoj qe t'ju pelqej dhe juve :) !

  Kalofshit Mir.
   
  @science pëlqen postimin.
 20. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  233
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  Parallel Space dhe Dual Space jan dy aplikacione qe mundsojn klonimin e po thuajse te gjith aplikacioneve te tjera PSH:
  Nese ke dy numra te telefonit dhe i ki te lidht me viber whatssapp etj etj at her mundesh me klonu viberin ose whatsappin dhe me i perdor me dy numra te ndryshme ne nje paisje (ne nje telefon)
  Cool apps !
   
  @science pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...