1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Android aplikacionet e Dobishme ketu!

Tema tek 'Android' e hapur nga boom3rang, 4 Korrik 2014.

 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pershendetje!

  Pasi po e shoh qe nuk egziston nje teme e till, e vendosa te hap nje une. Pra sic thote edhe titulli temes, ketu mund ti postoni te gjitha aplikacionet e dobishme, ose ato aplikacione qe ju pelqejne juve me se shumti dhe i perdorni.

  Po filloj une i pari.

  Call Recorder = Sherben per mi regjistru bisedat qe i bojm ne telefon.

  Astro File Manager - Sherben per menaxhimin me te mire te fotografive, videove, kengeve tuaja. Shum me lehet behet kerkimi ne kartelen memorike.

  Team Viewer - Shumica e dini per cfar behet fjale, por po e shpjegoje thjesht per ato qe se din, ky aplikacion sherben per me kontrollu kompjuterin tuaj nga largesia, dmth kurr sjeni afer PC.

  FlashLight - Sherben per me lishu blicin, pa pas nevoj me hy tek kamera, dhe keshtu me harxhu bateri me teper.

  Candy Crush Saga - Loje shum interesante, dhe perveti shum e kom lujt, dhe kohe pas kohe e luaj.

  WiFi File Explorer - Me dergu fajlla permes WI-FI-s

  Shazam - Me kerku kenge neper internet, shum aplikacion i dobishem dhe shum efikas.


  Vazhdoni ju, un nderkohe do te vazhdoj te postoj aplikacione tjera qe me duken interesante.

  Dhe ju lutem nese postoni nje apikacion vendosni dhe nje pershkrim te vogel, per cka sheben, dhe cfar eshte.
   
  gent zaja, albion65, MIRLIND.J dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. z4x0r

  z4x0r Anëtar i Njohur

  Postimet:
  837
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  63
  Flm shum per temen, diqka e qëlluar, po vazhdoj une me:

  App Lock

  AppLock iu mundëson sigurinë e Aplikacioneve tuaja me Pattern, PIN, Fjalëkalim dhe Nënshkrim.

  AppLock është kujdesur që mos të jetë monoton dhe ka lejuar që të bëni konfigurime të ndryshme jo vetëm sa I përket sigurisë por edhe dizajnit. Ne këtë aplikacion ju mund të shtoni Wallpapers dhe Themes të ndryshme.

  Shkarko Applikacjonin Ketu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock
   
  boom3rang, albion65 dhe NitiHD pëlqejnë postimin.
 3. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Colornote : Sherben per ruajtjen e shenimve te ndryshme i ka disa specifika te veqanta dhe dallon shum prej aplikacionit qe vet e posedon sistemi android
  I thjesht per perdorim
  Jep mundesin e ruajtjes me password
  Mundesi te ndryshme rreth organizimit , ruajtjes me ngjyra , ruajtjes ne forma te ndryshme
  Mundesin e Backup-it ne SD Card e shum tjera ata qe e ruajn ndonje shenim ne telefon ose diqka tjeter ja preferoj kete.

  TVShow Time : Ata qe e ndjekin naj show amerikan apo diqka tjeter mund te regjistrohen ketu dhe te njoftohen per serit e rradhes ka shum opsione te mira , madje mund te perdoret edhe ne pc per te shikuar , psh kur tja nis sezoni i 5 i game of thrones sban me la me ik :p

  AirDroid : Ju mundeson kontrollimin dhe menagjimin e telefonit nga web shfletuesi i kompjuterit , ajo qe ju duhet eshte te jeni te kyqur ne te njejtin WIFI per me shum vizitoni profilin e airdroid.

  Call Blocker : Bllokimin e thirrjeve , bllokimin e mesazheve spam , ka disa veqori te mira.

  Google Drive : Menagjimin e fileve ne google drive nga telefoni , keni shume mundesi si ti shkarkoni , unpload-oni , lexoni ndonje dokument etj.

  Me vjen mir per kete tem pasi qe duhet kaniher me shpernda naj eksperienc qe e keni me naj aplikacion edhe ju ka pelqyer pse te mos e shperndajm ketu , perdori shum aplikacione per android do shikoj me von do e qes edhe nje list tjeter , ju kisha sygjeru me qit naj aplikacion qe ju ka la mbresa juve , se kto viber , instagram , skype , e whatsapp nuk ka njeri qe si posedon :D.
   
  boom3rang dhe albion65 pëlqejnë postimin.
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Google Chrome - Sherben per shfletim me te shpejt te interenetit dhe me i perdorshem ..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.chrome

  Clean Master - Sherben per pastrimin e mbeturinave te telefonit, per Memory Boost (shpejtimin e telefonit), per shpejtimin e lojrave (Game Boost), si dhe perfshin tjera gjera mjaft te dobishme..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard

  Battery Doctor - Sherben per ruajtjen e bateris dhe ndalon programet e panevojshme..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ijinshan.kbatterydoctor_en

  CM Security - Sherben per ruajtjen e telefonit tuaj (pra eshte Antivirus) gjithashtu eshte i leht per perdorim dhe i leht per telefon..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.security

  MX Player - Me pak fjal eshte si Video Player veqse kuptohet ka perparsi..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad

  Peter Music Mp3 Downloader - Sherben per shkarkim te muzikave nga Youtube dhe nga faqet tjera..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kreatywni4u.petermusicmp3downloader3

  Shiko TV - Aplikacion i cili sherben per me shiku filma dokumentar, pra duke perfshir kanalet e Digitalb dhe TringTV..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=androidshqip.net

  Google Translate - Sherben per perkthim..
  Linku per shkarkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate

  I postova programet te cilat i perdori edhe vet, pra nuk jan thjesht qe i kom pa ne internet po i kom testu e ja vlen me i pas.
   
  [email protected], boom3rang dhe z4x0r pëlqejnë postimin.
 5. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,068
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  83
  Masi paska fillu Boomrang e ju antart me sugjerime , po e jap edhe une nje .
  Mobogenie ~ Sherben per me shkarku muzika,video,lojra,etj e me instalu direkt ne telefona te mençur.
   
 6. albert1

  albert1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  452
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ulysse Speedometer - sherben sa km ne ore je duke shku, distancen kohen etj...

  TuneIn Radio (Pro) - sherben me degju radio, versioni Pro e ka mundesin me ingjizu radion e caktume ....

  Instant Heart Rate - sherben per me matë pulsin, e vendos tek kamera gishtin ...

  Word Lens - sherben per perkthimin real prej nje gjuhe ne gjuhen tjeter me anë te kameres ...
   
 7. Leart369

  Leart369 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  119
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  SoftKeyz - Program i cili sherben per te ndrruar pamjen e butonave tek telefonat me onscreen buttons

  Xposed installer - program nga i cili mund te instalohen modifikime ne telefon, sic eshte psh. notification bar transparent.

  Tapatalk - program qe e perdori shum, sherben per te manovruar neper forume te ndryshme, gje qe u mundesua edhe nga stafi i itshqip nga te cilet kerkova qe te realizohet kjo gje.
   
 8. emigrant

  emigrant Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  ski11z pëlqen postimin.
 9. z4x0r

  z4x0r Anëtar i Njohur

  Postimet:
  837
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  63
  Abs workout (Caynax)
  Aplikacjoni përmban orar stërvitje për të kryer në 42 ditë - ka shkurtore - të njohura si Aerobic Weider Gjashtë (Aerobic Gjashtë të Weider).
  Stërvitje Daily ab përmban 6 ushtrime për të kryer çdo ditë për muskuj të barkut.
  Ju mund ta bëni këtë abs stërvitje në shtëpi apo kudo që të keni kohë.
  Në aplikacjon është trupi i njeriut ku ju tregon se si ti bëni ushtrimet, gjithashtu është edhe me zë.

  Nëse jeni në mbipeshë, dhe nëse ju nuk mund të vëreni rezultatet e këtyre ushtrimeve (në stomak),
  kjo stërvitje nuk është projektuar për të humbur yndyrë në bark, por për të marrë muskuj të barkut.

  Linku: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.caynax.a6w&hl=en
   
  Universal dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 10. emigrant

  emigrant Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  z4x0r pëlqen postimin.
 11. z4x0r

  z4x0r Anëtar i Njohur

  Postimet:
  837
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje perdorues te Androidit,

  ky aplikacjon eshte nje screen lock qe mka len pershtypje

  emri i tij eshte M! Unlock i cili eshte shum i vogel dikun rreth 650kb.
  Pasi ta instaloni hyni ne aplikacjon dhe klikoni njeher ne dry qe eshte per ta ber lock telefonin

  Mundesit per ta ber unlock telefonin jan 2

  1. Duke bere shake telefonin
  2. Dhe e dyta qe mka len pershtypje eshte qe ju mund ta beni unlock vetem duke i fryre ekranit tuaj :D
  shum interesante ja shikoni edhe kete video se si funksjonon, edhe mua me funksjonon super ne samsung.


  Shkarko aplikacjonin ketu:
  https://www.dropbox.com/s/gisgib3h4jte5rj/MicromaxUnlock.apk?dl=0
   
  PASH4 pëlqen postimin.
 12. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  @boom3rang e kam instaluar callrecorder por pasi e regjistroj telefonaten si mund ta degjoj biseden e regjistruar pasi nuk mundem ta degjoj se nuk nxjerr ze.
  flm.
   
 13. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Patjeter qe duhet me nxjer ze, zakonisht regjistrimet ruhen me nje follder te vecant, ka kohe qe e kam bere uninstall per shkaqe sigurie kete aplikacion, dhe nuk me kujtohet sakt.
   
  uniku pëlqen postimin.
 14. Ylb3r!

  Ylb3r! Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese nuk te punoj aj un kom perdor Galaxy Call recorder esht i thjesht dhe shum efikas regjistron ze shum te paster.

  Linku per shkarkim Galaxy Call Recorder
   
  uniku pëlqen postimin.
 15. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  @ylb3r nk mundem ta shkarkoj se me thote paisja juaj eshte e papershtatshme per kete aplikacion.
   
 16. Ardi@Net

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  807
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  58
  Blero kto aplikacione i kam edhe un pra te gjitha qe i ke permend ti , app vertet te dobishme ;) (Y)
   
  Blerim R. pëlqen postimin.
 17. Ylb3r!

  Ylb3r! Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Me thuaj qfar Telefoni perdor se un kam nje SamsungS4 dhe punon shum mir po edhe ne samsung s3 punon.
   
 18. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  @ylb3r telefoni qe perdor une eshte samsung nexus s.
   
 19. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Lexoje pershkrimin me saktesisht po ta citoj kete:
   
  uniku pëlqen postimin.
 20. Ylb3r!

  Ylb3r! Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  z4x0r pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...