1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Aliexpress

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Statovci, 7 Shkurt 2016.

 1. Statovci

  Statovci Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Kush din rreth aliexpressit e kom kry dje qet porosi edhe e kom pagu me kartel po osht tu ma qit Closed. A e qet qishtu deri sa ta pranojn a e kan anulu krejt?
  [​IMG]

  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
   
 2. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,621
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  duhet me prit se paku 2 dit deri ta verifikojn
   
 3. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  553
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ta kan mbyll orderin kshyr a ti kan kthy prap leket nbank nese jo ateher hap tuket
   
 4. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,621
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  jo more aty ta qet nese don me anulu
   
 5. luli.kurti

  luli.kurti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  qi e ke pagu kete order gjithesi aliexpresi ti kthen paren 2-6 dit munet te vanoj por paret ti kthen pa kasavet ;)
   
 6. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  te gjitha pagest do te venohen ne procesim per arsye se ne Kine eshte feste apo Viti i ri Kinez deri me daten 13.02.2016 keshtu shkrun, une kam porosit disa dhe po me del 28 dite procesimi
   
  beni20 pëlqen postimin.
 7. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  - Hej aka mundsi mem tregu dikush me 15.02.2016 ikom bo 2 muj qe ekom porosit nje laser per ker edhe ala sot tum ardh ... Ca o ka bohet .. Ju lutem mem ndihmu dikush me pergjigje qe ka njouri me aliexpress
   
 8. Black Windows

  Black Windows Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Provo dergoj nje mesazh shitsit besoj qe do te tregoj me kjarte dhe nese ende nuk ka mbrri ne Shqiperi ose do te dergohet tjetra ose do te rikthehen parate !

  Ne asgje nuk mund te ndihmojm...

  P.s: Tracking... ka mbrri ne shqiperi apo jo (nese po) Kontakto posten shqiptare ! Duke i treguar kodin!

  Sent from my SM-G900H using Tapatalk
   
  Barcelonist111 pëlqen postimin.
 9. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  - Faleminderit per pergjigjen..Sa i perket shitesit jam duke i shkruar mirpo qe 1 jav nuk po me pergjigjet ... Para 3 jave ka qene mesazhi i fundit nga selleri edhe me ka than qe ka mri ne shtetin tem (Maqedoni) mirpo ala sen nuk ka ..Gjithsesi FLM :)
   
 10. Black Windows

  Black Windows Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kontakto posten e maqedonis ! Dhe tregoj Kodin (airkod) besoj qe do te gjejne zgjidhje


  Sent from my SM-G900H using Tapatalk
   
 11. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
 12. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  shkko Ope Dispute nese kalon afati te kthehen paret sigur por nese nuk e bone open dispute te humbin paret
   
 13. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faton ekom kliku aty zdi sa her , po tash nuk po di sen qa me bo ..
   
 14. BaBLoKu

  BaBLoKu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  551
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  48
  O vlla nese ke dhan shum pare ja vlen a nese ke dhan pak pare leje se ski qka ban ata ti kthejn paret por sdi qka me te than tash. Un kam porosit mkan ardh te dera shpijes si nshkup si tash ku po jetoj. Ama sdi pse kshtu me te ndodh
   
 15. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  - O dost 3 euro vec ekom provu , po tash sa e pash 1 rast konkret ku ka dhan 1.50 a 2 sedi bash sakt edhe ika mri nshpi ni djalit .. Nejse shnosh se edhe selleri spom pergjigjet e sun po merna vesh .
   
 16. luli.kurti

  luli.kurti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  hape mar vlla "open distup" qi nuk te ka kalu protect time edhe shaj aty no qy ste ka ardh producti pastaj no tracking information the ne fund e ke te shkruash nji mesazh si descriotion e shkruj cka te dush shitsi ti kthen paret ose mund te merresh vesht qe te nis njajtin product edhe nje her por sta referoj me e nis prap
   
 17. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,660
  Pëlqimet:
  731
  Pikë nga trofetë:
  243
  Une kam porosit shum her edhe veq pse produkti mu ka dok pak qe nuk osht ashtu sikur e ka shkru ne describtion kam lyp refund edhe mi kan kthy edhe pse produkti mka ardh , edhe per qmim ska lidhje se kom bo porosi edhe 70 centi e mka ardh nshpi.
   
 18. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  te une me 18 cent ka ardhe produkti ne shtepi, deri tani produkti me i shtrej me ka ardhe 43 euro tani jam duke e pritur produktin me 106 euro
   
 19. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,660
  Pëlqimet:
  731
  Pikë nga trofetë:
  243
  Sakiza blejte a hahaha :p
   
 20. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faliminderit per keshilla se pasna harru tregma adresen ti dergoj ty ne shtepi.
   

Shpërndaje faqen

Loading...