1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Aliexpres Pako Problem

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga isarama, 20 Janar 2018.

 1. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  Tung antar Te ItShqip e kom ba ni porosi ne aliexres edhe sot um erdh ni leter per me shku me mar pakon un fushkosov se ma kan nal dogana per me pagu vlera u kan 45 euro e pakos a ju ka ndodh edhe juve kshu edhe per 45 euro sa um bjen me pagu dogan
   
 2. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me duket qe duhet me pagu 27% te vleres qe keni porosit,edhe para se me shku atje beje screenshot porosin edhe cmimin sepse ta kerkojne si deshmi.
   
 3. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  a me ba edhe m foto edhe prosin a edhe qmimin a dyjat ni ven
   
 4. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Edhe pagesen qe ti ka marr paret nga bank ma kan kerku mu , per me verfiku qmimi a osht qaj , apo nuk osht.
   
 5. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  a duhetme shku me mar un bank a ku edhe sa tu ka ba dogana ty
   
 6. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  thuju jam youtuber ma kan jep fal sponzorat a najsen ta jepin fal pa pagu sen.!
  qeshtu 1 shok i merr krejt produktet qe ja nalin
   
 7. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  per 300 euro , 100 euro kom pagu ,
  Ne Bank ose ibanking online nese ki .
   
 8. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  une e kom ba pagesen veq a duhet me shku un bank me mar naj dokument mjav dergu n dogan
   
 9. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  po de transfer kur u ba , e printon edhe jav qon . me qmimi me dat me krejt .
   
 10. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  28 a 29% pagun dogan

  E bon screenshot produktin ne Aliexpress edhe shkon e nxerr ne bank transaksionin e produktit ose permes ebanking e nxerr edhe jau dergon. Tani shkon npost permas doganes e ki osht 1 der tjeter (20 metra) e pagun aty.
   
 11. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ose tpaskan Rrejt mir ose tDoganes Budall njana o ktu.
   
 12. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  PS: heresh tj kontaktoni shitesin para se me e ble edhe e markon gift edhe me qmim poshte 20$ :)
   
 13. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  flm krejtve per pergjigjje
   
 14. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  haver sum ka rrejt !
   
 15. jetliri1112

  jetliri1112 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  118
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  28
  GEP POSTA e ka ba tmundshme ajo shkon ta merr produktin edhe ta bjen te shpia,veq kontaktoj ata lyp numrin e tyne instagram edhe ata shkojn ta marrin ndogan edhe ta bin te shpia pa pas nevoj me shku ndogan.
   
 16. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po pagesat e doganes e ksi gjerash ? si shkon ?
   
 17. jetliri1112

  jetliri1112 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  118
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  28
  Per kto tjerat nuk e di,pyti ata ntelefon,se une veq reklamen e pash qe Gep Posta e merr produktin ndogan e ta bjen,pyti ata ntelefon.
   
 18. rexhep kikia

  rexhep kikia Anëtar Aktiv

  Postimet:
  217
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  pse paguani dogan kot ?? para se ta blesh fol me aliexpress paguaj me d H L ose fedex 6 dollar ato ta shkruajn 20 dollar pakon e ti nuk paguan dogan dhe pako vjen per 1 jav apo 2 !
   
 19. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Dogana ma pat ndal nje produkt ne vler te 99 euro, edhe pse ne pako ishte cmimi 20 euro, skaneret e doganes e kan ndal produktin.
  Keto gjera i kan kerku si deshmi:
  1. Screenshot-in e produktit sa euro e kom ble ne AliExpress
  2. Transaksionin e bankes
  Vlera qe kom pagu per kto u kon: 30.5 euro Dogana + 2 euro sherbimi i pageses = total: 32.5 euro.

  Sidoqofte ka prap metoda qe mund t'i ikesh doganes.
   
 20. arbenshabiu

  arbenshabiu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  298
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une kom bo pagese ne vlere 30 Euro, kurse ne pako ka shkru 20 Euro edhe nuk ma ka ndal dogana, veq duhet me fol me shitesin e produktit me deklaru me çmim nen 22 Euro. Dogana osht 30% e produktit, ne rastin tan:

  45 Euro * 30% = 13.5 Euro Dogana
   

Shpërndaje faqen

Loading...