1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Adsterra ndoje trik per rritje te CPM

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Gentt12, 17 Nëntor 2023.

 1. Gentt12

  Gentt12 Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Di ndokush rritje te cpm tek adsterra te me ndihmoj
   
 2. Valdrin Miftari

  Valdrin Miftari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  832
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sa po rrin com edhe me cfar trafiku po punon ?
   
 3. Gentt12

  Gentt12 Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Trafik europ edhe shqip kapak po cpm po rrin shum dobt
   
 4. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  Ske nevoj me rrit hahaha ata vet ta rrisin, mu ma kan ba 25$
   
 5. profesori

  profesori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  660
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  73
  adsterra thjesht ta shkatrrron webin audiencen sepse ka reklama 18 plus
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 6. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,367
  Pëlqimet:
  1,058
  Pikë nga trofetë:
  193
  Nuk pajtoj ktu me ty , te preferoj qe AdSterren ta perdoresh vetem me pop-out ads , por me trafik shqiptar te duhet 1 vjet me i bo $100.
  Un e kam te integruar ne shum faqe te mia, qe shum vite dhe minimum $15-25 ne dite i boj. Me trafik organik

  menyra se qysh ju e shikoni me fitu lek online osht e gabume , me social (shqiptar) nuk muni me bo lek kurr. ADS sites loves organic traffic :)
   
 7. profesori

  profesori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  660
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  73
  Organic traffic pika 1 . ta bllokon faqen per facebook , pika dy i ndal reklamat 18 plus po prap dalin
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,337
  Pëlqimet:
  1,213
  Pikë nga trofetë:
  343
  Të njëjtën përvojë kam patur dhe e kam hequr.
   
 9. Gentt12

  Gentt12 Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Qysh ta kan ba shok kaq shum ty tek un teper dobt pom rrin plus organik ekam trafikun
   
 10. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  Vendos vetem 1 Banner 300x250 adsterra asnje me shum do te kesh rezultat me te mir .
   
 11. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  [​IMG]
   
  Florenc S. pëlqen postimin.
 12. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  a i ke visitor nga evropa ??
   
  Last edited: 23 Nëntor 2023 në ora 16:35
 13. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  USA krejt
   
 14. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  po preke pare hahah fort te paska dhez CPM
   
 15. Florenc S.

  Florenc S. Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  Super qenka!
  A mundesh ndonje keshille si me e arrit kete?
  E ke trafik organik?
   
 16. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  Vendos vetem 1 Banner 300x250 jo me shum, trafic e kam 100% nga fb po e kam usa, ska ndonje secret dhe me support negociata ata nee i bind me pune e ngrisin.
   
 17. Florenc S.

  Florenc S. Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  Ca niche perdor? kur e regjistron webin nuk ke shume opsione te category dhe jam detyru me vendos other. Mos ka rendesi dhe kjo?
   
 18. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  Un kam vendos movies po ska rendesi ajo, niche punoj me aktor filma.
   
  Florenc S. pëlqen postimin.
 19. Gentt12

  Gentt12 Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Vetem nje banner 300x250 edhe qfar me bisedu me supportin vlla qka ju ke shenu ti qe me provu ket sen faleminderit shum pres pergjigjje
   
 20. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,078
  Pëlqimet:
  301
  Pikë nga trofetë:
  153
  Nuk e di nese ka pas ndikim qe ju kemi kerku per me i rrit fitimet, por kam provu shum menyre dhe e kam pa qe 1 banner esht me efikas te pakten te un, vazhdo te punosh pas nje kohe cpm do te rritet vet .
   

Shpërndaje faqen

Loading...