1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Adsense Payments WireTransfer apo Check ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga sp0nTeX, 9 Shkurt 2017.

 1. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,516
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pershendetje.
  Deri me tash pagesat nga google i kam marr me check,por para 1 jave kam shku ne shqiperi me hap llogarin e kam hap dhe po pres edhe 1 jav per me shku me marr pinin dhe kartelen mirpo gjat ksaj kohes qe jam tu prit njoftim prej bankes, sot mka ardh ni Check me goxha para dhe deshta me dit prej jush.
  A guxoj po te njejtin check me nis prap "kinse" sme ka ardh ende dhe para dates 21 me i plotsu te dhenat per WireTransfer qe i bie qe keto parat e qekut me i marr me WireTransfer e jo me bo pagesa ne bank e maltretime knej anej.
  Deshta me dit mendimin e juaj,Shpresoj qe ta kuptoni qfar kam desht me than.
   
 2. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,516
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  A ka naj pergjigjjje a sdin kush gjo per ket pun :p
   
 3. muli_usa

  muli_usa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  i nderuar hyn ne adsense ADD Payment Method fute llogarin e bankes mos gabo me fshir metoden e check se nese e fshin ne fillim te del problem pastaj kur te futesh llogarin e kto iban e len PRIMARY dmth primare me Wire Transfer pastaj hyn bone Cancel Check ose Resend se kom harru qysh e doket edhe pas 2-3 dite automatikisht i nis me wire transfer ket metod e kom provu vet edhe skom pas problem
   
 4. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,516
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  bro kontaktova me supportin e googles dhe me than qe nese dua mundem me anulu qekun dhe me i deru ne CC por deshta me te pyt a mundem me marr CC e shqiperis dhe me i terheq parat nga ATM e KS sepse njeri nga antaret me tha qe vetem ne kartmonedhen LEK mundem me terheq jo Euro edhe pse gjirollogarin e kam hap ne Euro ?
   
 5. muli_usa

  muli_usa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  un kartel nuk kam se nuk me kan dhan ne raiffaisen bank veq i transferoj nga shqiperia ne kosov me e-banking 10 deri 15 euro kushton transferi brenda dite i transferon e per kartel nuk e di edhe pak logjik me at kartel ata duhet me llogarit qe ti shkon jasht shteti e tvyn me terhjek psh me kartel raiffaisen te kosoves ku dush ne bot ki drejt me terhjek pare
   
 6. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,516
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Me kqyr holl e holl mir e ki ti mirpo edhe une i thash qe llogarin du me hap ne Euro jo ne LEK
   

Shpërndaje faqen

Loading...