1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Adsense me grupe dhe fanpage

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga KastriotKoti, 3 Tetor 2019.

 1. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje jom tu i pa disa qe po postojn ne disa grupe qe jom join links edhe qe kan edhe ads webat e tyne po normal ata kan edhe faqe, deshta me ju pyt se un moti skom punu me grupe, a keni naj eksperienc a ka naj problem me bo share edhe n'grupe linkun psh jo diqka kunder rregullav te fb po psh healthy diqka qe e pelqejn qaj grup psh animals, healthy.. besoj qe traffic osht i njejt si prej fanpage si prej grupit se pergjethsi source osht prej fb.
   
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Adsense moti kohe bon problem prej traffikut nga fcb , moti kohe nuk e llogarit as 80% , po tash kohen e fundit osht tu i penalizu shumicen qe e kan traffikun nga fcb , kshtu qe per ashtu ma mire osht me punu me instant .
   
 3. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une qe dy vjet dergoj traffic nga fb ne adsesne tim. Me shum se 30k euro i kam marre nga adsense asnje problem nuk e kam pas. Vetem se tani ads.txt luan rol te madh sepse mundesh me i humb mijera euro ne kohen kur dalin balance nese e largon ads.txt
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,189
  Pëlqimet:
  730
  Pikë nga trofetë:
  343
  Dhe pse duhet të largosh ads.txt?
   
 5. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  58
  Njejt edhe un punoj qe 5-6 vite me AdSense edhe i kom Ads e vjetra qe kom mar pare tmajme po ni link mka dhez fort viral se prej faqes ma kan bo share njo 2 grupe me animal amo un kom pas edhe revcontent ne web e mhecke shum mire moti e kom pas edhe acc nrev po nuk e di pse ma bonen account terminated traffic u kon kejt rregull jau kom dergu statistikat e google analytics e krejt qe ska pas kurfar mashtrimi e paret e Adsense mu kan finalizu si gjithmone me 1 prej 2k euro vetem 15$ mi llogarit invalid jo ma shume.
   
 6. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  A mun ma dergon grupin me animals
   
 7. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  485
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  53
  Km nj faqe per Real Madrid dhe shperndaja neper grupe dhe merja 62k shikime ndit dhe besoj qe mund te marresh ne website shum :)
   
 8. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  58
  A ke pas ads ne te ?
   
 9. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  485
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ne faqe jo kurse ne website po
   
 10. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,032
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  E si me rregullu ket problemin qe osht tu shfaq limited ads , pra nuk shfaqen reklamat ne web ?
   
 11. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ku e di une si dergon traffic ti ne website, çfar web contenti krijon, si punon me adsense, ka shum faktor qe t'ka dal limited ads.

  Si psh njerzit te klikojn ne ads dhe dalin menjeher nga adsi sepse i ke re vendosura ne pozicion te keq dhe merr shum invalid clicks. Ndoshta ta kan rishiku manualisht webin per fat te keq dhe e kan pa qe content quality eshte zhgl.
   
 12. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,032
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Vizitat krejt i kom organic , social media nuk perdori asgje.
  Invalid click kurr skom marr, po kete problem se kom veq une po mijra njerz ne bote e kan kete problem ne muajin shtator po ti skoke n dijeni ishalla nuk t shfaqet edhe ty .
   
 13. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une me adsense punoj nuk punoj me instant po me Adsense. E di une kete limitin e adsave hala pa te dal ty shum moti e di mos u bo marak per dijenin time. Ndersa mua me del limited ads pas 100 vjete.
   
 14. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,189
  Pëlqimet:
  730
  Pikë nga trofetë:
  343
  Do bëjmë ndonjë peticion ne për tu pranuar gjuha shqipe?
   
  aimilius pëlqen postimin.
 15. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,032
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Ani edhe ? une t veta me na ndihmu, se nese na ndihmon nuk t marrim cent mos ta nin , po nejse mos u bo kshtu vetjak se ka per kejt . suksese
   
 16. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  E bejm po nuk besoj qe funksionon.
   
 17. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Hahaha.
  Mirë do ishte por mesa duket guglli i ka rënë lapsit dhe prandaj dhe nuk e ka bërë gjë. Pasi do tju duhet të hapin edhe zyrat për grupin e gjuhës shqipe të gjejnë dhe trajnojnë staf për këtë punë.
  Guglli thjesht nuk ka fitime direkt në lidhje me publikuesit nga adsense, megjithatë nga adwords mbledh pjesën më të madhe të tregut të reklamave në shqipëri.
  Përveç kësaj sajtet e mëdha, mund të kenë reklama adsensi indirekt nëpërmjet platformave menaxhuese të reklamave, dhe mesa di unë kjo lejohet.

  Ajo që humbet është pjesa e trafikut shqiptar jashtë shqipërisë, (i cili është dhe më cilësori) por nuk është më shumë se 25% e trafikut total shqiptar.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...