1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Adsense me dy acc

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Qimthi, 18 Nëntor 2021.

 1. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pershendetje Shqipe! Uroj qe te jeni mire me shendet. Tani shpejt ne faqen e YouTube do me krijohet mundesia qe ta lidh me adsense, une e kam nje tjeter faqe YouTube me adsense aktiv, a me lejohet qe ti mbaj te dyja faqet, apo do me duhet ta bej disable njeren?
   
 2. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  28
  Të dyja mund ti mbash me emra dhe llogari të ndryshme bankare. Por se të dyja ti lidhësh nën emrin tënd dhe me të njëjtën llogari besoj se penalizohesh. Për mendimin tim atë që pret ta monetizosh lidhe me të njëjtën llogari të monetizuar adsense.
   
 3. Florenc S.

  Florenc S. Anëtar

  Postimet:
  38
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
  Mund te lidhes pafund kanale Youtube te monetizuara me Adsensin tend. Nuk ka asnje pengese.Halli me i madh eshte si te plotesosht kushtet per t'u bere monetize :)
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 4. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  23
  Jam ne prag te plotesimit te kushteve. Nje e kam (gia) aktualisht te lidhur me adsense tjetra eshte gati. E ke nga eksperienca qe mund te mbash 2 kanale te ndryshme me adsense me te njejtin emer dhe llogari bankare apo flet kot?
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,058
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mund te lidhesh sa kanale te duash me nje llogari Adsense. Une kam patur mbi 10 kanale ne nje llogari.
   
 6. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  23
  Dmth, dy kanale te ndryshme i vendos emrin dhe mbiemrin tim poashtu e njejta llogari.

  ps: A eshte akoma metoda e PIN-it me ane te postes kur e ben monetize? Apo e kane hequr si opsion?
   
 7. profesori

  profesori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  563
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sa dush kanala apo weba i lidh bashk ose vetem , po monetize eshte prolbmem me u pranu edhe pasi i arrin kushtet ,
   
 8. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pse eshte problem?
  Me copyright jam ZERO strike, me minutat 4,000 minutat i kam kaluar me kohe tani pres dhe pak subscribers.
   
  Florenc S. dhe Mr.Gh0$T pëlqejnë postimin.
 9. Florenc S.

  Florenc S. Anëtar

  Postimet:
  38
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
  Per qamet nuk behen ato 4 mije ore o shok :) Na trego sekretin :D
   
 10. profesori

  profesori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  563
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  73
  Permbajtja nese nuk eshte 100% e jotja ki me u rrefuzu , a nese ja materialet e tua dhe jan edukative pranohesh
   
 11. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  23
  A te mjafton kjo foto?
  https://usaupload.com/5mOX/Screenshot_20211122-180416_AnyDesk.jpg
  [​IMG]

  Varet nga permbajtja besoj. Nese i ke te gjitha videot short ehe sbohen 4000minuta
   
  Last edited by a moderator: 22 Nëntor 2021
 12. profesori

  profesori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  563
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  73
 13. Florenc S.

  Florenc S. Anëtar

  Postimet:
  38
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  33
 14. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  23
  Florenc S. pëlqen postimin.
 15. profesori

  profesori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  563
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  73
 16. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  23
  Po mendon per shkak te permbajtjes ushtarake? Mbase, porse kam shiku dhe faqe te tjera me te njejten permbajtje...
   
 17. profesori

  profesori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  563
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po permbajtja asgje sesht e jotja , fotot video krejt jan te huajat prandaj vllaqko , videot jan me music dhe text skan ze po provo njheher pastaj flasim
   
 18. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  23
  Videot jane punim i imi. Me copyright jam ZERO. Grafika e punuar nga une, audion e kam blere...vetem se s'ka ze(narator) po. Kam pare plot faqe te tilla. Tani presim pasi kam pas goxha ecuri.
   
 19. profesori

  profesori Anëtar i Njohur

  Postimet:
  563
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  73
  O Zotri ato foto i ke marr google a ku ta di ato sjon drejte e jotja si ke kriju ti , refused content merr qeshtu si e ke ,suksese
   

Shpërndaje faqen

Loading...