1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Adbreak nje pyetje per kete 30k 1 minut view

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga suadcara, 17 Mars 2019.

 1. suadcara

  suadcara Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  pershendetje kam faqe plus 10kfollowers
  por qet 1 minut 30k view spo e kuptoj a me ni video duhet me i pas qato 30k apo disa video duhet te jen po te mbrin 30k .
  dhe a ka rendsi nese psh :e kam postu videon 3 minuta e vazzhdoj video 1 minut apo disaseconda dhe prap 3 minuta a e ndryshon diqka kjo at matematiken e ad breaks apo ska lidhje fare ,
  veq me tregoni per 30k view 1 minute qysh duhet
   
 2. Ridi2

  Ridi2 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Prsh. Duhet qe videot qe ve ti ti shohin mbi 1 minute 30.000 mije veta nuk ka rendesi ne qofte se jane te njejte follows . Hidh vazhdimisht video .
   
 3. suadcara

  suadcara Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  u be flm shume.. besojs e ska edhe rendsi nese tek videot e shkruaj emrin e faqes apo
   
 4. senti

  senti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  po nqs videoja eshte 30 sec. marrim shembull se e shikojne 60k gjith videon 30 sec. a llogaritet 2 shikime 1 minut ?
   
 5. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,239
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  Per mi dit sigurt hyrni te creator studio / insight / loyatly edhe e dini sakt
   
 6. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  151
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jo
  duhet me i pas 30.000 shikime 1 minuteshe ne videot qe zgjasin 3 e me shume minuta !
   
  senti pëlqen postimin.
 7. (Coder);

  (Coder); Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Per mos me hap teme ne vete kam nje pyetje te ngjajshme psh ne faqe me I plotesu kushtet me I bo minutat edhe followersat mbrenda 20 dite a mundem me apliku per ad break pa I pas faqja aktivitet 60 dite, sepse tek kushtet po thuhet "at least 60 days"
   
  @science pëlqen postimin.
 8. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,239
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  qe sa o create faqja ?
   
 9. (Coder);

  (Coder); Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  jam tu planifiku me hap nje faqe prej ne fillim por nese i arrije 10k+ follows shpejt dmth ende pa i bo 60 dite a ka mundesi me lidh me ad break?
   
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  E vërteta eshte se tani eshte shumë e veshtire qe brenda 60 ditve te arrish 10k+
   
 11. (Coder);

  (Coder); Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  i nderuar shiko une pyeta nese i arrije +10k para 60 dite a mundem me apliku per ad break, pershkak se me promote nese pagun i ben like dhe followersa nuk besoj se eshte shume e veshtir e sa te kushton per ti arrit premium follows aty tjeter muhabet :)
   
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  Aty është puna, se fb i do real dhe jo auto. Dhe une te garantoj se nuk i bene dot 10k+ followers real. Iku ajo kohë.
  Dhe sa per promote nuk ja vlen.
   
 13. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,239
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  faqja duhet te jet create 30 dit ne diten 31 te behet monetization enable dmth 30 dit
   
  (Coder); pëlqen postimin.
 14. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,239
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  vlla nuk eshte puna psh per 60 dit mibo 10k ti mundesh 1vjet kur ti bojsh direkt mundesh te aplikosh
  sa per rritje te faqev ende jan duke u rritur vetem te kesh nje faqe te madhe aktive ka mundesi mrena 2 dite te besh 10k
   
 15. albionPr

  albionPr Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Albozr ti po me dukesh je ne ngjarje per te gjitha ne baz pergjigjejve , a mundesh me ma shpjegu pak qa osht qekjo qe ka pyet ky vllau , duhet me pas 30k 1 minut view per me monetizu faqen apo , dhe qa ka dallim instant article me adbreak , flm
   
 16. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,239
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  instant eshte te fitosh me linka/lajme kurse adbreak eshte te fitosh me video 3 minutshe + edhe per momentin eshte ka pagun perfekt
  adbreak ika 3 kushte
  1: 10k Follow ti ket faqja ,
  2: 30k minute qe dmth njerzt duhet ta shikojn videon 1 minut si mesatare qe ekom pa un nese nje video 3 minutshe shkon 100k ose 4,5 video meka 20-30 k ta plotson kit kusht,
  dhe kushti i 3t eshte monetization duhet te jet e gjelbert dmth sduhet te kesh copyright shkelje te ndryshme edhe te jet fanpage e krijuar me shum se 1 muaj
   
  albionPr pëlqen postimin.
 17. albionPr

  albionPr Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Flm Albozr kuptoj, je shume i qart ne pergjigjeje, a ka ndonje metod qe vetem me instant ti monetizojm videot ne fb ,sepse kjo ad break per video shqip nuk funksionon, flm shume ne pergjigjeje
   
 18. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,239
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  jo nuk mundesh ndrysh disa video edhe shqip po i pranojn nese ja jep nje melodi te thjesht disa videov
   
 19. (Coder);

  (Coder); Anëtar Aktiv

  Postimet:
  142
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Dmth para se ti besh 31 dite edhe pse jane plotesuar minutat edhe followersat kjo pika e trete "standard eligibility" qendron e kuqe apo?
   
 20. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,239
  Pëlqimet:
  234
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po vlla deri 31 dit ashtu eshte e kuqe si te kalojn ato dit mundesh mejher me apliku nese ike te perfundum kushtet tjera
   
  (Coder); pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...