1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ad breaks aprovimi videov

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga udqcompany, 22 Tetor 2018.

 1. udqcompany

  udqcompany Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Djema qysh me ja bo me mi pranu ma shpejt video mos mi nmbajt shum ne review? dy menyrat jam tu i fut dhe video po merr mbi 50k viewes shpejt dhe spo i pranon hala , a ka naj zgjidhje?
  Flm
   
 2. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  165
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pervec viewsave qe po dergon ska.zgjidhje tjeter.

  Nese e njejta video eshte postuar shpesh neper Facebook, veshtire se ta pranon per monetizim shpejt.
   
  udqcompany pëlqen postimin.
 3. udqcompany

  udqcompany Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  aha besoj se ke drejt se i kam pas disa qe i kam postu me heret po provoj qashtu niher
  flm man
   
  HeRBaR pëlqen postimin.
 4. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,963
  Pëlqimet:
  282
  Pikë nga trofetë:
  103
  Ashtu po vonon, kam provu edhe video qe s`jan postu ne FB , kam provu edhe me qu vizita me shum kot, thjesht e pranon cilen do vet dhe kur do vet FB, nga 80 video mi ka aprovu vetem 5 per 2 jav...
   
  udqcompany pëlqen postimin.
 5. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  165
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ky problem po ndodh me shume veta qe njoh, shpresoj te jet bug i FB dhe jo ndonje bllokim apostafat per ne qe ndodhemi ne Ballkan.

  A dini gje, kjo ndodh edhe me ata qe jetojne ne USA apo Europe??
   
  DailyTeCh dhe udqcompany pëlqejnë postimin.
 6. Pavell

  Pavell Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  13
  Posto me VPN n amerik mas mirti qdo post qdo sen kryje qishtu se ballkani do iki per lesh me faqe t fbs edhe ki ma shum privilegj te adbreak ne qofse poston nga amerika edhe videot ma shpejt t pranohen edhe une e kom pas t njojtin problem po prej se po ja boj qishtu ma shpejt videot edhe ma e mira osht me pas faqen me submit for review butonin shpresoj qe t funksionon
   
  udqcompany pëlqen postimin.
 7. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,963
  Pëlqimet:
  282
  Pikë nga trofetë:
  103
  VPN nuk e di sa me rrezikon punen, fb accountin, etj etj duhet te jesh shum i perpiket te punosh me VPN nuk e di ndoshta edhe nuk ka asnje rrezik nese harron dicka login nga IP reale dhe kyqesh me VPN me te njejt account..
   
 8. Pavell

  Pavell Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  13
  st rrezikon kurgjo veq mos e bo saved browser hin posto save mos bo
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 9. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,274
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  93
  facebook eshte duke punuar per ket punen e videov se shpejti do del butoni submit for review te cilen ekeni mundsin mebo direkt submit dhe mrena pak minutav aprovohet video pastaj ebon publish ne faqe dhe 1 views nese e shikon do te fitosh vetem durim nje faqe maka qit butonin me 0 views me bohen green kurse ni tjeter faqe nuk ekam qe dmth jan duke punuar ne kete buton
   
 10. udqcompany

  udqcompany Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Tek un eshte rregullu tashme.
   
 11. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,274
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  93
  ae ke ket button apo te behen vet green
   
 12. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  458
  Pëlqimet:
  164
  Pikë nga trofetë:
  53
  Te une osht , n`fakt prej fillimit (para 1 muaji ) ka qene submit for review amo zakonisht kane vonu deri jane aprovu disa prej videove !
   
 13. udqcompany

  udqcompany Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po e kam buttonin.
   
 14. udqcompany

  udqcompany Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Dhe un e kam pas para 1 muji dhe me heret po qajo koha qe vonojke shum per te gjith mu pat heq e tash po del prap
   
 15. Nickmd

  Nickmd Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje, a e ka dikush problemin e monetization eligibility, veq e treta mka mbet red (u kan green deri para pak kohe), skom asni violation as kurgjo, te facebook creator ma qet qe faqja osht eligible edhe tek apeli njojt. Problemi osht veq te ad breaks mdel e kuqe. Ju faleminderit.
   

Shpërndaje faqen

Loading...