1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A problem ky dhe si rregullohet ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga krasniqi01, 11 Qershor 2020.

 1. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje te gjithve, e shikova Laptopin te ' task menager ' dhe CPU , memory dhe Disk jane rreth 90- 100% , a din dikush a eshte problem dhe ku eshte problemi si rregullohet ?
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,191
  Pëlqimet:
  1,154
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ose te eshte infektuar dhe zgjidhja me e shpjete eshte formati. Ose shiko beji nje pastrim.
   
  krasniqi01 pëlqen postimin.
 3. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  801
  Pëlqimet:
  185
  Pikë nga trofetë:
  73
  Cfare CPU ke edhe sa e ke ramin?
   
 4. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  intel (R) Celeron (R) N3060 1.60 GHz
  ram 4.00 GB
   
 5. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  801
  Pëlqimet:
  185
  Pikë nga trofetë:
  73
  shif beje Full Scan sepse edhe kusheriri im kishte laptop te vjeter edhe ju permiresu kur beri Full Scan
   
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,311
  Pëlqimet:
  1,655
  Pikë nga trofetë:
  243
  mos ke bere update ne windows 10 version 2004 ?
   
  Last edited: 11 Qershor 2020
 7. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po mdoket , pse
   
 8. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,015
  Pëlqimet:
  432
  Pikë nga trofetë:
  163
  Cpu i dobet clock i ulet beje windows 7 ose 8 do te jet me i shpejte :)
   
  krasniqi01 pëlqen postimin.
 9. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  53

Shpërndaje faqen

Loading...