1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A po ndiheni ndopak krenar?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga omega_web, 22 Qershor 2018.

 1. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Sepse te dy kombtaret jan te korruptuara deri ne fyt sepse te dyat vetem gjepat e vet kqyrin me i mbush sepse te dya as kombtare ende dhe skemi per tu ba edhe per nje koh sepse mbi te gjitha skemi kushte ;)
  Dhe sepse ka njerz si ti edhe eby qe ende se doni gjakun e juaj dhe nuk ndiheni krenar me gjakun tuaj por atyre qe i ceka me lart ;)
  A i ke pa komentet per Rita oren kur mbajti koncert ne shqiperi para pak ditesh.
  Na t'kosoves ju bojm me zemer po smendoj qe ne te njejten menyr edhe t'shqipris na dojn ne (disa kuptohet nuk futen te gjith ne nje thes).Veq kur po vjen puna tek leku,n ulqin me shku besom qe ma fort na dojn si me lek si pa lek
   
  BlackEagle dhe @Alvi pëlqejnë postimin.
 2. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Kurr n'jet ma krenar sjam ndjer sesa kur e dhan goll mbram edhe kur e lshun flamurin me dron n'beograd :hearteyes::tearsofjoy: zemra ke tum dal prej vendi :p
  [​IMG]
   
  Albozr, omega_web dhe @Alvi pëlqejnë postimin.
 3. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  @sp0nTeX
  :sweat::sweat::sweat::sweat:
  Korrupsioni, i pameshirshem.
   
 4. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  88
  Bonu pak ma uptimist na krejt e dim qa po ndodh ktu tek ne mirpo mos e harroni ni send se livzjet e mdha bahen duke filluar nga vet vetja per te ndryshuar kshtu qe menoni pak ma mir kur vjen puna te vota dhe gjithqka rregullohet Qysh osht populli jon edhe politikant Per itshqip B . L Prishtinë
   
 5. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  qe 18 vjet optimizem sja kem qkoq
   
 6. VaaL

  VaaL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  23
  Kush nuk ndihet krenar esht vorr
   
 7. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53
  Sporti ska lidhje me politiken !

  Ata treguan vuatjen qe kane kaluar kunder Serbise sic e sini ju edhe ju me mire se une qe jam nga Saranda po prap respekt sepse ajo shqiponje na krenon te gjitheve.
   
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  O cuna ca jane keto muhabete koti qe hapen.
  Pse duhet dikujt ti interesoje per shqiperine kur nuk i ofrohen kushte? Une do vija mireqenien time para gjithckaje. Sjemi ne epoken e Skenderbeut qe te rrime pa buke dhe te jemi patriota ne kte vend leshi.
   
  01kujtimi01, boom3rang, sp0nTeX dhe 2 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 9. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  882
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  78
  I re pikës tani.
   
 10. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,809
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nuk besoj qe ka shqiptar qe su ndi mir mbrem, nuk besoj edhe disa komente qe lexova ketu ne forum qe than qe kinse s`jan gzu nuk besoj qe nuk jan gzu...tjetr tem esht ajo pse kan zgjedh tjetr kombetare dhe tjetr tem esht kjo puna me serbin me armikun e perbetuar historikisht te shqiptareve..
   
 11. Donart

  Donart Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  38
  Well said.
   
 12. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  53
  Cuna perse e kemi mare kaq personale more ???

  Te japesh nje opinion kundra disave .....nuk te bene as pro Grek as pro Serb.
  Nuk u impresionova fare nga ai gjest, sepse e di shume mire qe u be per efekt Commercial !!
  Ate simbol e kan bere shume veta, Ramos prsh...... qe nuk ka lidhje me ate simbol, prandaj e kam cek me larte qe ai xhest po keqperdoret, duke mar parasysh qe eshte nje simbol
  Xherdani Ne darke bene shqiponjen, ne mengjes deklaron ishte thjesht emocion goli azgje me shume. me thoni si duhet ta kuptojm kete .....?
  Lexova diku me larte qe ata nuk luajten per shqiperine sepse FSHF i kerkoj lek, ......perse nuk e bene per Kosoven, qe jam i sigurt qe Kosova do ofronte leke per te mar keta !!
   
  @Alvi pëlqen postimin.
 13. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  [​IMG]
  Le ta mbyllim me kaq!
   
 14. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Duhet respektu secili mendim, ti nuk je impresionu, por 99% e popullit jan impresionu prandaj duhesh mi respektu?! Pastaj nuk eshte aspak efekt Komercial, por thjesht provokim ndaj serbve, prinderit e te cileve jo me larg se 20 vite me pare, kan masakruar dhe perdhunuar shqiptaret ne Kosove.

  Secili duhet te krenohet me keto djelmosha:

  1. Sepse kan ruajtur traditen shqiptare edhe pse jan lind dhe rrite ne vend te huaj.
  2. Me kete gjest kane respektuar te kaluaren dhe gjenet shqiptare.
  3. Me respekt dhe pa asnje problem i treguan botes, jemi Shqiptar por edhe krenare njekohesisht, edhe pse luajm per Zvicren.

  Ja te tregoj un si duhesh ta kuptosh deklaraten e Shaqirit, "Deklarata e tij ne dark eshte sepse rrezikon denimin deri ne 2 ndeshje, dhe cfar po pret te deklaroje ti?, e bera shqiponjen sepse deshta ti provokoje serbet politikisht? Vetem nje budalla do te deklaronte kete gje, kur dihet qe FIFA reptesisht ndalon politiken ne futboll."

  Ndersa per mundesin per te luajtur per Kosoven jau ka shuajt FIFA, e cila nuk lejoi qe te zgjedhin Kosoven, e sidomos me presion te madh te Zvires e cila ishte me e prekt nga kjo mundesi, po shifet qe ske qen i njoftuar shum mire me kete rast.

  Dy lojtar ishin te gatshem te kthehen dhe te luajn per Kosoven, kerkuan pergjigje nga Fifa e cila jau ktheu negativisht.

  ps. Shembull, pse shumica nga shqiptaret nuk ndihet krenar me Adnan Januzaj? Sepse ky djalosh edhe pse me rrenj Shqiptare, asnjhere kete nuk e ka shfaq ne publik, dhe ka deklaruar qe ndihet belg...
   
  Last edited: 25 Qershor 2018
  Albozr, Taboo, dardanvu dhe 5 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 15. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Europes si ne veri ne jug ne lindje e ne perendim te shqiptarise eshte me ja qr.
   
 16. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ne fakt eshte pak nderlikuar si ceshtje. Jo vetem historike por edhe nga ana sportive.
  Nga ana historike nuk kemi ca te themi se i dime te gjitha.

  Nga ana sportive tani, Shtetet qe jane ne kufi me njera tjetren kane rivalitet te madh
  dhe jane derbit me te bukura. psh mrekulli ishte kur shqiperia rrahu greqine, kampionen e evropes, ska ku vete me mire

  Tani kthehemi tek tema
  1. Serbia mundi Shqiperine ndeshjen e fundit dhe kur ishim atje plasi sherri. Edhe me e bukura ishte qe edhe pse na munden brenda nuk ndodhi asnje incident.
  2. Zvicra me lojtaret shqiptare eleminoi Shqiperine ne kampionatin e kaluar.
  keto kishin ndodhur deri me dje (pra dy skuadra negative per ne)

  tani nese Zvicra nuk ndeshej me Serbine, askush nuk do kujtohej per Zvicren pasi aty luanin "ca tradhetare".....

  nese serbia humbiste nga cilado skuader ne do na behej pak qejfi por nuk eshte se do e kishim mendjen te serbia.
  nese me forcat e tyre shkonin mire, pune e madhe fort bravo ju qofte po fitove hallall
  (megjithate ka nga ata qe jane te fiksuar, vetem serbia te humbase dhe pa buke do rri)

  tani, keta cunat "tradhetaret" mundin serbine ne menyre dramatike, ne minuten e fundit dhe kjo gje eshte e madhe.
  pasi sidoqe te jete puna ata jane shqiptare. i kane share shume qe luajne me zvicren akoma dhe me shume kur i bene gola Shqiperise.
  dhe per mendimin tim ishte goxha e padrejte gjithe ajo lufte qe ju bene.
  problemi qendron ketu, gjeja me e lehte eshte te shash dhe te kritikosh.
  normalisht qe te gjithe do te donim te ishin te kombetarja jone.
  por ca gjera nuk jane kollaj, akoma edhe sikur armando duka te mos kete kerkuar para
  ca gjera jane ashtu sic jane, secili ka jeten dhe karrieren e tij.
  ne kujtohemi nje here ne vit dhe ju kerkojme llogari per hir te atdheut.
  por mundesite qe jane jashte, ne shqiperi nuk i ke, aq me teper per sportistet...
  nje shembull Luiza Gega kampione vrapi qe ajo e di se cpo heq ketu akoma dhe uniformen vete e paguan.
  Une nuk u gezova qe humben serbet, se nuk me interesonte ajo. Ne fakt ne kete kampionat
  po mbeshtes kroatet dhe kroatet kushurinjte e serbeve jane...
  Me shume u gezova per futbollistet shqiptare, kjo fitore ishte me shume per ata.
  te cilet fituan pak dashuri nga tifozeria jone se ata e dine se cfare kane degjuar
  dhe vazhdojne te degjojne. deri me dje "iu qe ndaluar" te thoshin qe ishin shqiptare.
  tani jane tanet se ne fare menyre keta "na moren hakun"

  tani nga kendveshtrimi i serbeve, ndeshja ishte e forte, dhe nga avantazhi e humbasin ne minuten e fundit
  dhe golat ua bejne dy shqiptare, te cilet nuk harrojne tjua kujtojne se jane shqiptare
  kjo eshte qershia mbi torte dhe ndoshta ua ben humbjen edhe me te hidhur

  per fat te mire fifa nuk i pezulloi pasi nuk i dihej sepse edhe rregullat varet sesi interpretohen.
  se nese konsiderohej provokim do e kishin keq, ndersa ajo gjoba kot ishte sa per sy e faqe.
   
  Universal dhe @Alvi pëlqejnë postimin.
 17. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po jom ndi shum krenar ne momentin kur graniti e shaqa kan jep gol per menimin tem nuk u kan kjo veq 1 fitore n futboll po kjo u kan edhe fitore morale e shpirtrore besoni qe kur e ka jep shaqa gol ndjenj krenarie skom pas prej vitit 2008 kur u shpall kosova shtet.

  E sa i perket pse lujn per zvicren pse mos me lu kur shteti te jep munci e sa i perket pse nuk lujn per kosove ashtu edhe ne shqipni kurrupsioni 100% gjdo sen deshtim.

  Per disa ktu i keni shajt shaqen granitin behramin qe nuk lujti per shqipnin i qujt tradhtar tash kur e bonen shqiponjen o sa mir me qen shqiptar :D jemi popull qe kush smun me na ra n`fije :D
   
 18. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  941
  Pëlqimet:
  651
  Pikë nga trofetë:
  173
  Shyqyr se jan ne zvicerr ata djem se i kan te gjitha kushtet e zvicrra i ka bo talenta e miljonera sesa per shqiperi e per kosove kurr njet harrone , sa talenta ka ne shqipni e n kosove po kush me ju dhan perkrahje ? hajna , kriminela te gjithe veq per pun te liga po shquhen shqiptaret neper bot , edhe ktu bile ne komente po shoh disa qe po i qujn ata djem hipokrita e shum nicknames tjere , po ju skeni b.... me fol per ata djem se nuk e keni perjetuar luften ne kosove prandaj nuk e dini se si eshte urrejta e Kosovarve ndaj shkavellave po nejse se nuk keni faj ju.

  Klm
   
 19. besarty

  besarty Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Qfar reklame je ka thu more qysh nuk te vjen turp me fol keshtu, a e din sa njeri u vra per kete flamur a e din ti sa njeri u burgos ne Kosove per ket flamur a e din ti sa njeri u rrah per kete flamur??? Babe e babgjysha edhe vet jena rrit me kete flamur, na flamurin e Kosoves e kem prej 2008 o njeri e mos fol palidhje se ti dhe shume te tjere "nese je nga Shqiperia" qe jeni nga Shqiperia nuk e keni perjetu kete gje dhe prandaj folni keshtu. Ata milinonat i bajn ne vit shqipe, qka perfiotjn ata prej asaj reklama sipas teje? A mos ke Shqiponja shenje e Adidasit apo Nikes pse more ju te Shqiperis folni keshtu une jetoj ne Amerik edhe sinqerisht um vjet inati edhe per keqardhje se si ju shumica e Shqiperis jeni kunder meritave tona "KOSOVES"? Um ka rastis me punu me shume njerz nga Shqiperia, shumica e kan te njejtin mendin qe permendin tem osht katastrof. Se fundi na jem ata te Kosoves qe duhet mu inatos me shume pse skan ardh me lujt per neve e jo ju, se krejt Shqiptaria e din se Armando Duka i ka lyp pare qe mi shti ata me lujte per Shqiperin. Kqyrne rastin e fundit me Skenderbeun duke e shitur lojen, e ti tani thu pse skan ardh me lujt per Shqiperin po ik more burr mos ba hajgare. Edhe sfundi pse mi ofendu ata perderisa ata nuk kan asgje ne dor, na duhet mi shajt edhe mi mallku politiken e Shqiperis edhe te Kosoves qe nuk kan bere pothuajse asgje per futbollin. Kalo mir.
   
 20. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  53
  Dhe perse e kame te veshtire te te perkthej dhe te lexoj....do te sygjeroja qe te merreshe me Sport dhe jo me HISTORI ;).
  Sa per ceshtjen e turpit, nuk ja vlen fare te te jap 2 rreshta.
   

Shpërndaje faqen

Loading...