1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A osht tu ja vlejt mu mar me adsense - youtube ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga EgzonM, 18 Tetor 2016.

 1. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  sipas yt time po flas views top usa gjithmon me pagun shum dmth per 200k views me ka paguar 800euro ndoshta se besoni por une ashtu paguhna por kam edhe nje video 400k germany me ka dhene 5 euro llogarite tash dmth youtube pagun mir veq per kto shtet usa canada uk australia
   
  NeC dhe EgzonM pëlqejnë postimin.
 2. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  parameno un ket muj deri tash i kom 310K Views, top 3 shtetet e para perj kah e kom trafikun jon: US , Canada edhe United Kingdom, edhe jom pagu veq 137 Euro deri tash...
   
 3. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,707
  Pëlqimet:
  171
  Pikë nga trofetë:
  93
  Une per ni kohe ma te gjate 410K TOP USA CANADA EDHE FRANCA - FITIMI BANAL 45euro .
   
 4. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po po katastrofi edhe ta hup vullnetin qishtu, po qka po ma merr menja mu kto sene ndodhin varsisht prej Keyword's disa paguhen ma shum disa ma pak, qishtu po menoj.
   
 5. Unnamed83

  Unnamed83 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  192
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  sedi kqyrni edhe me google analystic tkallxon sa persona jon real po per youtube channel sedi a funksionon edhe ka psh qe deri 100 weiws i merrsha nwebsite ama neper ads nuk klikojn njerzia qata 410k persona kan shiku ama reklamat i kan kliku ni numer shum i vogel
   
 6. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  Une ne dit ikam pasur 120k visita dhe per ato visita kam pasur 6k klikime ne reklama kurse ju qe thoninkom video me 400k spaku 10k klika reklam duhet mej pas * 0.03 cent llogaritne vet po ndoshta spo i pagujka njojt te gjith
   
 7. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese prej 120K Visita i ke ps 6K Klikime at'her i bjen qe e ke pas CTR 5%, ndersa un prej 310K views i kom pas 5725 Klikime, CTR 4.4 %, un views kom shum po klikime nuk po bojn fort... nuk e di arsyen! plus asaj prej 310K Page views i kom vetem 130K impressions... nuk e di ku osht problemi, veq ndoshta shumica e shikuesve perdorin AdBlock ?
   
 8. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,296
  Pëlqimet:
  349
  Pikë nga trofetë:
  113
  djem a bon 1 pytje ja kom nis me youtube adsense mirpo spo di ka mja nis qysh mi bo videot nqs muni pak mem ndihmu me qfar programi i bashkoni videot ose qysh tek veq mem shti ne rrug spo thom me mi kallxu idejat e juve amo veq mem drejtu dika se spo di ka mja nis se me tutoriale nuk dhez shum
   
 9. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  Un per vete e perdori Corel Video Studio Pro X7 osht shum shum i thjesht per perdorim e po ashtu leht mundesh me gjet me bo download full gratis, a nese i bon videot vet dmth e ingjizon veten ose ingjizon vet me kamer at'her tkisha than me provu diqysh me gjet Sony Vegas shumica e ktyne Youtubers t'mdhaj e perdorin edhe osht ma i komplikum ne perdorim, e vyn PC ma i mir pak po opsione edhe funksione ka ma shum se qdo program tjeter.

  Nese ki veq me bashku video, foto, muzik edhe per sene te thjeshta at'her Corel Video Studio Pro
  Nese t'vyn me bo ma shum edit edhe me hi ne detaje at'her Sony Vegas.
   
 10. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  88
  A vanon render shum me kit program se sony vegas pot myt render?,flm
   
 11. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  Un videot i boj render ne 720p edhe nkrahasim me Sony vegas osht ma i shpejt, 15 minuta video m\vanon dikun 1 or - 1 or e 30 minuta
   
 12. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Duhet me pas edhe kompjuterin me performanca ma tmira per me ta ba render ma shpejt.

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
  Bubi pëlqen postimin.
 13. Bubi

  Bubi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  214
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Walla jo nuk ja vlen mu marr me to.
   
 14. NeC

  NeC Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  bash mir,por a i ke video qe i ben vet ose reupload?
   
 15. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  vet i boj vlla se ndrysh trrok copyright
   
  NeC pëlqen postimin.
 16. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Katastrof zdi edhe un marr Views mir po Klikimet reklam kan ra shum edhe Cpc shpesh 0.01C po rri :A
   
 17. NeC

  NeC Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Super, edhe un postoj muzika por kam pak viewsa edhe CPC 0.3 rin
   
 18. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,212
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  ska lidhje apo ke visita hiq qfar lloj muzike perdor a te rrok copyright ?
   
 19. NeC

  NeC Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Jo un I kam muzikat qe I kompozoj vet, por duhet te mar me shume viewsa
   
 20. Roshi Jam

  Roshi Jam Anëtar Aktiv

  Postimet:
  319
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nje pyetje kisha , po nese shkarkoj video creative commons dhe i editoj me vegas dhe i ngarkoj ne youtube ka ndonje problem me copyright ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...