1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A osht ndokush n'shkenca kompjuterike n'AAB?

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga Vaalmir1, 23 Nëntor 2013.

 1. Vaalmir1

  Vaalmir1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Deshta me dit a ka najkush knej qe ka regjistru shkencat kompjuterike naab?
   
 2. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Unë për veten time kam qenë vitin e parë aty, pastaj janë ndarë me Riinvest dhe kam filluar nja 2 javë në AAB, pastaj jam terhequr ne Riinvest per shkak te cilesise jo te mir ne AAB, gjithashtu edhe kriteri eshte me i ulte ne AAB. Kuptohet ne Riinvest kalohen provimet me veshtire por eshte me mire sepse mesohet me shume.
  Kete qe ta them eshte nga pervoja ime dhe jeni te pershendetur.
  Pra kjo ka qen pershtypja ime, ndoshta ndokush tjeter ka ndonje pershtypje tjeter.
   
 3. Vaalmir1

  Vaalmir1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Driton, ste kuptova bash mir aab edhe riinvest me sa di osht njo? apo e ke fjalen per naj fakulltet tjeter..

  E sa per cilesi nuk e di n'cilin vit ke qen aty por per momentin osht shum mir, sidomos kushtet jan shum te mira poashtu edhe proffesorat shum jan te kuptueshem
   
 4. Vaalmir1

  Vaalmir1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  P.s krejt qa deshta me dit osht , se a ka ndonje knej qe osht nga aab shkencat kompjuterike se une si ka as 1 muj qe jam regjistru e deshta me dit nga ata aty ne ligjerata mos osht ndoni aktiv kty.
   
 5. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nuk osht Dritoni I moshes tone.
   
 6. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Gabohesh nëse thua se AAB dhe RIINVEST është një.
  Sa për bindje tënden shiko lidhjet vijuese dhe gjenë dallimin që nuk është një:
  faqja zyrtare e AAB
  Code:
  http://www.universitetiaab.com/?page=1,1
  faqja zyrtare e RIINVEST.
  Code:
  http://www.riinvest.net/Ballina.aspx
  Pra, AAB ka profesor tjerë dhe RIINVEST ka profesor tjere dhe jane ne dy vende te ndryshme.
  AABRIINVEST kam degjuar vitin e pare kur kane qene bashke, pasi qe jane ndare ne vitin e dyte kur kam dal une, kam kaluar ne RIINVEST sepse nuk me ka pelqyer AAB, kjo eshte ajo qka deshta me thënë. Pse nuk me ka pelqyer ka qene fakti qe jo se nuk dijn profesoret me ligjerue, mirepo se ligjerojne gjera qe jane te lehta per programim, pra nuk futen thelle ne shkence, edhe kur te pyesin, pyesin per gjera elementare. Ne RIINVEST kerkohet me shume nga studenti dhe ligjerohet me shume. Kjo ka qene pershtypja ime sepse pasi jane ndare dy apo tre javet e para kam vijuar ne AAB, pastaj te gjithe profesoret qe i kam patur ne vitin e pare jane ne RIINVEST dhe i di aftesite e tyre profesionale.
  Me shprese se keni mbetur me nje pergjigje qe ju keni kerkuar jeni i pershendetur.
   
 7. Vaalmir1

  Vaalmir1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mfal po e paskna kuptu ndryshe une, tasht e kuptova e di qe kan qen bashk dhe tasht nuk jan por qe osht RIINVEST hala se kam dite.
  Kurse, aty qe thu qe ligjerojn gjera te lehta dhe nuk i hin fellit, kty mir e ki shum pajtohem me ty.
  Tasht kur bie fjala per te proffesoret , me sa mka ra nsy tek njera land na punojm me c#sharp tasht pse na punojm me c#sharp e jo me java? sepse proffesori e din me mir c#sharp dhe kjo me duket shum gabim. Po edhe problemi tjeter qe kemi per momentin osht se prej kur kemi filluar nuk kemi mbajt ushtrime ne kabinet per arsye se skan pas vakt me i rregullu kompjuterat me heret dhe tasht duhet koh# te gjitha kto gabime shpresoj te permisohen.. Perndryshe kto sjan kushte.
   
 8. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Jo i nderuar nuk pajtohem me ju me faktin qe thoni se nuk spjegojne Java vetem se e dijnë C# më mirë.
  Nuk e di se kush ju ligjeron juve C# (Ndoshta eshte profa ISAK SHABANI i cili e njeh mire lenden), JAVA nuk eshte ne planprogram te tyre, per ate ke mundur ta zgjedhesh UBT. C# eshte nje gjuhe programore shume e mire dhe sot pothuajse te gjitha gjerat po kryhen me c#, mund te krijosh aplikacione te ndryshme me te qe do ti vëresh ne te ardhmen sa i perket aplikacioneve qe momentalisht ju ne vitin e par i krijoni me Console Application, pastaj do te filloni me Windows Forms, do te mesoni se si do te manipuloni me fajlla tekstual, binar, pastaj do te krijoni aplikacione tre shtresore qe do te lidhen me nje SQL server, programim sistemor, sisteme te shperndara, pra do ta mesoni .NET remoting qe java e ka JAVA RMI. Web programim etj.
  Mos te hy ma thell se mos po frigohesh nga ato qe ceka me lart. Dosido, kudo qe ju ndjekni ligjeratat, krejt varet edhe nga interesimi i yt se sa je i interesuar ne keto gjera, aq edhe do te kesh sukses.
  Ajo qe thoni ju se nuk keni mbajt ushtrime ne Bazat e Programimit c#, kjo qeshtje eshte brengosese, sepse nese nuk ushtron programim, kot eshte vetem leximi.
  Pershendetje.
   
  ZhuuLaa pëlqen postimin.
 9. ZhuuLaa

  ZhuuLaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  Une jam ne UBT driton edhe pajtohna me ty komplet ,
  sidomos te pjesa e programimit nqofse nuk e aplikon , me lexin smundesh me kuptu kurgja :) .
   

Shpërndaje faqen

Loading...