1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A nuk eshte e jashtligjshme te blesh account csgo jashte faqes se steamit

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga MaksIm1233, 21 Shkurt 2018.

 1. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  kam nje shok qe ka ble nje account steami qe kishte dhe csgo per vetem 5eu a nuk esht e jashte ligjshme ta shesesh accountin?
   
 2. arl000

  arl000 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  Breaking ToS =/ Breaking Law
   
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,425
  Pëlqimet:
  2,005
  Pikë nga trofetë:
  448
  Varet nga kush e ka ble.

  Nese un du me shit accountin tem, atehere zbesoj qe ka ndonje problem, thjesht spo du me lujt, po du me shit.

  Me desht edhe ja fali dikujt, por nese osht e vjedht atehere kjo eshte tjeter pune, sepse dikush ka shpenzu para per me ble.

  Atehere vlen kjo e anetarit me larte.
   
 4. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ska lidhje fare. Ne asnje lloj forme nuk lejohet te shesesh akauntin e steamit, te vjedhur apo jo te vjedhur.
   
 5. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  249
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje @Mr darki antari ka pyt a eshte a jashtligjme me shit accountin e steam , perderisa eshte llogaria jote dhe ti e shet ti thyen vetem rregullat e steam edhe veq mun merr bann apo diqka tjeter , edhe pse as kjo sbesoj qe ndodh se smerret vesh , a nese llogaria osht e vjedhme atehere osht tjeter sen!
   
 6. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,328
  Pëlqimet:
  581
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ndoshta nuk eshte e lejueshme por nuk do te thot se nuk guxon me ble ose me shit dhe per kete lloj tregtie ata e dine shume mire.

  Nese e ke nje person qe shet dhe i beson ateher nuk ka gjasa qe te zbulojn se cila llogari eshte shit dhe cila jo.

  Por nese ai steam shitet shpesh nga nje person tek tjetri ka gjasa qe te marresh bann sepse verehet ndrrimi i IP.
   
 7. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,713
  Pëlqimet:
  298
  Pikë nga trofetë:
  213
  Edhe Facebook nuk e lejon shitjen dhe blerjen e fan pageve. Edhe Adsense nuk e lejon te shiten llogarite, shume e shume , madje as llogarite e fb "te vjeter" qe blehen e shiten lart e posht nuk lejohen.
   
 8. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ok per te sqaruar antaret ketu, nese ne nje lloj forme ose ne nje tjetren ti kapesh duke shitur ose duke u munduarbper ta shitur akauntin tend personal te steamit, ti po thyen TOS e tyre dhe akaunti juaj automatiksht merr lock.

  Rregullat e steamit jane pak me te forta se fb apo ndonje faqe tjeter.

  Dhe nje gje tjeter, llogaria e steamit nuk eshte e jotja, lojrat qe ti blen nuk jane te tuat. Ti thjesht ke mundsi ti loxesh ato, steami eshte pronari i akauntit dhe lojrave te tua. Lexoni TOS e tyre dhe kte artikull.

  https://www.google.al/amp/s/www.gee...ying-to-sell-his-steam-account-1327929/?amp=1
   
 9. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,588
  Pëlqimet:
  449
  Pikë nga trofetë:
  178
  Nese ti 1 dit krijon 1 loj dhe per te terheq me teper klienta e nxjerr ne ofert me 80% ulje per 24/h. Dhe un hap nja 10-20 accounta e blej dhe pastaj i shes me cmimin normal pa ofert, si do ndjeheshe ti qe un po tmar nja 10-20 klienta dhe 80% tfitimit qe duhet t`ishte i joti?
  Ky esht 1 shembull i vogel. Po puna osht qe me i bo llogarit sa mijra persona perdorin steam humbja do ishte aq e madhe saqe besoj qe do perfundonte ne falimentimin e shum kompanive qe krijojn lojra!
  nuk mundesh me bo krahasime nepermjet adsense apo fanpage apo fb ose instagram, qe esht dicka qe esht komplet ceshtje tjeter sepse kto kompani skan ndonje humbje nese ti e shet accountin.

  Pra slejohet edhe sikur tjet account i joti apo i vjedhur. Persa i perket "ligjit". Besoj qe max do hash naj ban/suspended nga steam nese e kuptojn.
   
  MaksIm1233 pëlqen postimin.
 10. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,713
  Pëlqimet:
  298
  Pikë nga trofetë:
  213
  Mr darki, account steam kushton 5$ .
  Kurse fan page kushtojne shtrenjt shume me shume se 5$
  Google adsense ka serish kosto shume te me te larte se 5$ , mund te jete minimalisht 10fish me e kushtueshme.
   

Shpërndaje faqen

Loading...