1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim A ndikon një domain me histori të mëparshme në SEO?

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga larilari, 5 Gusht 2020.

Tags:
 1. larilari

  larilari Anëtar Fillestar

  Postimet:
  60
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  8
  Një domain i blerë dhe përdorur më parë dmth me histori të mëparshme a ndikon negativisht në SEO?
   
 2. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  813
  Pikë nga trofetë:
  193
  Varet se qfar permbajtje ka pas dhe qfar backlinks ka pas.
   
 3. larilari

  larilari Anëtar Fillestar

  Postimet:
  60
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  8
  A mundem me xhet dikund historine(permbajtjen dhe indeximin) dhe backlinks-at?
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  813
  Pikë nga trofetë:
  193
  semrush.com , me pagese eshte.
   
 5. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  575
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Code:
  https://archive.org
  Tek ky website munesh me pa permbajtjen se qka ka pas ne te kalumen 1 domain, per backlinks nuk e di.
   
  larilari pëlqen postimin.
 6. nokus

  nokus Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  8
  Historia e nje domain eshte e rendesishme. Keshilla qe mund te jap eshte te shohesh ne archive.org nese domain ka qene i shendetshem ( jo i hackeruar) dhe profili backlinks me ahrefs.com
  Nqse jane backlink te mire bej 301 drejt faqeve te tua me argoment te ngjashem. Nqse nuk do i krijosh ato faqe ateher beji 301 ne homepage per te gjith backlink
   
  @science pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...