1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A Mundet Dikush Te me Ndihmoje ?

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Juliana, 27 Janar 2018.

 1. Juliana

  Juliana Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A mundet ndonjeri nga ju te me ndihmon si ta nderroj passwordin e wifit te shpis ?
   
 2. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Cfar modeli e keni ?
   
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,040
  Pëlqimet:
  833
  Pikë nga trofetë:
  243
  ke akses ne web interface?

  192.168.1.x

  cfare rooter ke?
   
 4. Juliana

  Juliana Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Kam router Telekom :)
   
 5. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  602
  Pëlqimet:
  147
  Pikë nga trofetë:
  88
  Kontakto kompanine e internetit dhe indentifikohu dhe thuaj si e do pass
   
 6. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Hap browserin 192.168.2.1
  tek user nuk shenon asgje tek pass e shenon passin qe shenon te routeri.
   
 7. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  364
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  28
  e shrun n browser 192.188.1.254 username: iptv paswword: iptv shkon te security pastaj password , e fshin at qe ke. e shruan te riun , edhe save.
   
 8. Juliana

  Juliana Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  @coycol cfar faqe te kerkoj ne Google per ta ndrru wifin ?
   
 9. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  364
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  28
  Jo ne google. aty nalt ku shkrun adresen (p.sh. www.facebook.com), aty e shkrun 192.188.1.254, edhe shtyp enter ne tastier. pastaj vazhdon ato veprimet qe i shkruva me lart.
   
 10. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,040
  Pëlqimet:
  833
  Pikë nga trofetë:
  243
  hap cmd
  yep komandën ipconfig

  do dali dicka si kjo

  Code:
    Connection-specific DNS Suffix . :
    Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::dc2b:598a:23fb:6958%5
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.103
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::1cb6:68ff:fe04:d0bb%5
                      192.168.1.1
  
  ty cfarë të del si Default Gateway ?
   
 11. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  602
  Pëlqimet:
  147
  Pikë nga trofetë:
  88
  Prit o vllai se ai ndoshta nuk e di fare ca eshte cmd.
   
 12. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,040
  Pëlqimet:
  833
  Pikë nga trofetë:
  243
  start/run/cmd

  besoj se është më e thjeshtë tani
   
  Alkeo dhe @Alvi pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...