1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje a mundem me lidh paypal me visa card te nlb bankes ne kosove?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga BIG EAGLE - 16, 15 Shkurt 2018.

 1. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  pershendetje, e kam hap nje llogari ne NLB bank ne Kosove. desha me pyt se a mundem me lidh me paypal(di shum pak si funksionon), kartela eshte visa. arsyeja eshte se po du me shit fotografi te mijat online ne disa uebfaqe.
  kam pa shum shkrime ne internet se paypal eshte me i sigurte?
  faleminderit,
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,487
  Pëlqimet:
  859
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese banka te lejon per transaksinet online atehere lidhet.
   
 3. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  701
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  58
  Mas miri te ban me Rajfajzen kart te zez e kan edhe TEB Star Card keto dyjat te ban mir e kto tjerat ruju se ta qet limitin edhe sen ste duhet ma edhe nese e qel Paypalin qele veq prej shpis mos e qel prej IP te ndryshme se te lyp dokumentacion kur dihet se kosova seshte ne listen e Paypalit
   
 4. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pa asnje.problem funksionin. Une e kom.vet te lidhun me nlb bank.
   
 5. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit per pergjigje. nuk kam Raiffaisen ose TEB. gjithsesi nuk ja kam idene si tja beje nga Kosova, pasi qe nuk eshte ne list .
   
 6. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit per pergigje, do kishe mundesi te me tregoje nepermjet mesazheve se si ta hap ate, pasi qe nga Kosova qe nuk eshte ne liste, besoj qe do kete ndonje problem
   
 7. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une e kom.hap.ma.moti. edhe albania e kom po kur e kam.lidh me bank e kam bo me nlb
   
 8. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Elira faleminderit per pergjigje, gjithsesi une duhet te mesoj me shume rreth llogarive bankare, kredit kartelave dhe debit kartelave, ngase ka shum dhe nuk ja kam idene se qfar pune kryejne secila prejt tyre.
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 9. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  303
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shiko plot tema ka vlla rreth hapjes se llogaris ne paypal, payoneer etj.
   
 10. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ateher po tu dashka me.hy ne Ekonomik dr banka financa hahaha. Hajgare hajt se msohesh
   
 11. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po me merre shume kohe duke lexu per to, dhe shoh pergjigje te ndryshme dhe ndoshta te gabuara ne internet. me nje fjal, nje kartel debiti visa a mund ti fus te dhenat ne nje faqe ku mund ti shes fotografite online, edhe pa paypal?. ne yahoo answers thone se nuk mundesh permes debit karteles?
   
 12. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Thjeshte, Payoneer eshte per shembull per tu paguar nga shtetet e jashtme per punen qe e bene, ndersa Paypal per te paguar diqka ?
   
 13. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Edhe disa pyetje, a eshte Payoneer bank ne vete sikurse Raiffaisen, NLB, Procredit etj?? Qellimi im eshte qe te mund te fitoj para dike shitur fotografite online. ndoshta kam gabuar qe kam hape nje kartel debiti visa ne NLB ?
   
 14. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  701
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  58
  po kur te hap paypal ti e paske kartelen e NLB slovenis eshte kjo bank me sa di un tash ti aty te Country e len Serbia kam degju qe spo kan probleme kur po e qesin Serbia edhe i jep te dhana tua edhe e qel pini te shkon si form transakcioni ne bank edhe shkon e merr ne bank pinin e kthehesh e qel email e ja jep nese ke naj problem me shkruaj si ne fb si ne numer thirr pa problem te ndihmoj se kam qel shum paypala neper kosove
   
 15. BIG EAGLE - 16

  BIG EAGLE - 16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  155
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  faleminderit per pergjigje. mendoj qe nuk duhet te futem fare me paypal. shpresoj qe payoneer do kryen punet shembull te shes fotot e mija ne shutterstock, dhe gjithashtu te bleje gjera shembull kompjuter ose diqka tjeter ne ebay apo amazon. nese payoneer i kryen keto, ndoshta duhet ta mbyll llogarine ne NLB, per momentin duhet te lexoj me shume rreth tyre.
   
 16. Valonsen

  Valonsen Anëtar Fillestar

  Postimet:
  93
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  me raiffaizen sit aplikoish ne paypal stafi raifaizenit te thirr mrena 20 min ta jep ni kod 4 shifror ama apliko gjat ditve te punes edhe prej ores 9 deri 3
   
 17. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  701
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  58
  oooooooo edhe kjo seshte zgjidhje o i nderuar se ne payoneer jan kostot te mdha si terhjekje si dollarin ne euro shum e ul un e kam at kartel ama 1 sen mos e harro paypal numer 1 ne bot eshte edhe payoneeri po bllokon sa po mundet po i mshel kartat kryn pun ama shum te merr pare edhe me payonner nese e ki kosovo apet paypal zor ki me ba
   

Shpërndaje faqen

Loading...