1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A mundem me ba format ni telefon qe osht rooted?

Tema tek 'Android' e hapur nga alking1, 15 Prill 2018.

 1. alking1

  alking1 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  A kisha mujt me ba format telefonin i cili osht rooted me SuperSu? Nuk e kam provu hala sepse kam frik se mos po e demtoj telefonin...
   
 2. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  prsh shok
  a e demton telefonin aty nvaret qfare tool dhe firmware nese e perdor ver origjinal nuk e demton vetem se ja largon root si ki privilegjet e mehershme dmth e ben unroot.
   
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  instalo twrp edhe bani backup ne nje sd card. edhe pastaj mnyra ma e mire me msu pergjigjien tende eshte me ba prova vete pasi cdo cel ka trikun e vet duke u var nga shum faktor ...
  Por nqs do me i ba hard reset me home key + volum up + power key , e ke pa merak se asnje problem nuk te qet.
   
 4. alking1

  alking1 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pas kasaj a bahet unroot ?
   
 5. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  po. por root behet kollaj perseri.
   
 6. Rimi Allmuça

  Rimi Allmuça Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nese e ke root dhe e ke me firmware origjinale e ben format por nese ke instalu ndonje rom tjr do te nxjerri probleme kur te ndizet dhe te kerkon ta rregullosh ne disa hapa.
   
 7. ILazz.Os

  ILazz.Os Anëtar Aktiv

  Postimet:
  212
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  samfirm perdor si apliacion ja jep modelin e shkarkon firmware e bon flash me odin edhe kryhet !
   

Shpërndaje faqen

Loading...