1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A mundem me ba format ni telefon qe osht rooted?

Tema tek 'Android' e hapur nga alking1, 15 Prill 2018 në ora 12:42.

1. alking1

alking1 Anëtar

Postimet:
    6
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    A kisha mujt me ba format telefonin i cili osht rooted me SuperSu? Nuk e kam provu hala sepse kam frik se mos po e demtoj telefonin...

2. BlackEagle

BlackEagle Anëtar Aktiv

Postimet:
    207
    Pëlqimet:
    49
    Pikë nga trofetë:
    28
    prsh shok
    a e demton telefonin aty nvaret qfare tool dhe firmware nese e perdor ver origjinal nuk e demton vetem se ja largon root si ki privilegjet e mehershme dmth e ben unroot.

3. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,051
    Pëlqimet:
    589
    Pikë nga trofetë:
    258
    instalo twrp edhe bani backup ne nje sd card. edhe pastaj mnyra ma e mire me msu pergjigjien tende eshte me ba prova vete pasi cdo cel ka trikun e vet duke u var nga shum faktor ...
    Por nqs do me i ba hard reset me home key + volum up + power key , e ke pa merak se asnje problem nuk te qet.

4. alking1

alking1 Anëtar

Postimet:
    6
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Pas kasaj a bahet unroot ?

5. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,051
    Pëlqimet:
    589
    Pikë nga trofetë:
    258
    po. por root behet kollaj perseri.

6. Rimi Allmuça

Rimi Allmuça Anëtar Fillestar

Postimet:
    65
    Pëlqimet:
    5
    Pikë nga trofetë:
    8
    Nese e ke root dhe e ke me firmware origjinale e ben format por nese ke instalu ndonje rom tjr do te nxjerri probleme kur te ndizet dhe te kerkon ta rregullosh ne disa hapa.

Shpërndaje faqen

Loading...