1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A mund te paguhem permes Payoneer ne Adsense nga Kosova?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Ilir Krasniqi, 1 Prill 2019.

1. Ilir Krasniqi

Ilir Krasniqi Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Pershendetje,
    E kam nje Youtube kanal qe 3 vite dhe kam llogari ne Adsense. Problemi eshte se pagesat i marr me qek dhe kjo zgjat siq e dini. E kam nje kartele te Payoneer (me llogari ne Amerike dhe Gjermani). Deshta te pyes a ekziston mundesia me e lidhe kete Payoneer me Adsense? Pasi qe adresa ne Adsense eshte Albania, dhe me sa di une edhe adresa e bankes duhet te jete ne Shqiperi, dhe jo ne Gjermani apo Amerike.
    Mundesia tjeter eshte me e hap nje llogari ne Raiffaisen Bank ne Kukes, mirepo nuk kam pasaporte dhe nga Raiffaisen Bank Albania me than qe nevojitet pasaporte.

Ju faleminderit!

2. sp0X.

sp0X. Anëtar i Njohur

Postimet:
    757
    Pëlqimet:
    48
    Pikë nga trofetë:
    48
    Duhet me ndru shtetin me bo USA edhe me lidh me payoneer po aty te lyp tax po osht nje metod qe e rregullon ato, pa e ndrru shtetin me bo USA smundesh me lidh me payoneer dhe tani kudush mundesh me i nxjerr lekt.

3. Ilir Krasniqi

Ilir Krasniqi Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    OK faleminderit!

Shpërndaje faqen

Loading...