1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje a mund te kalohet kufiri me makine me qera ??

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga kristy12, 11 Janar 2018.

 1. kristy12

  kristy12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  146
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  prsh, a mund te udhetoj per ne kosove nese marr nje makine me qera ne AL ose nese eshte ne emer te ndonje familjari, jo ne emrin tim?
  dhe a duhet me pagujt naj siguracion a gja?
  domethene a jane rregullat te njejta si psh me greqine apo me lirshem??
   
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,562
  Pëlqimet:
  644
  Pikë nga trofetë:
  243
  Un qysh e di duhet me pas autorizim , psh je i autorizum nga pronari i asaj veture qe ti me vozit at vetur , kjo bohet te noteri.
   
  kristy12 pëlqen postimin.
 3. alteo

  alteo Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  une kam pasur nje shok nga kosova dhe banonte ne shqiperi kur shkonte per ne kosov merte makin me qera dhe nuk kishte problem .me mir mer ne telefon doganen dhe sigurou cfar dokumentash kerkojn sepse ketu ligjet ndryshojn dita dites dhe sipas qefit te punonjesve doganor respekte
   
  kristy12 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...