1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A mund ta perdori SIM CARD, masi ta boj jailbreak IPhone 4

Tema tek 'iOS' e hapur nga valdrin fetoshi, 12 Dhjetor 2012.

 1. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Tung desha te pyes se nese e boj Jailbreak, Iphone 4 me iOS 5.1.1,

  Model: MD128DN
  Serial Number: DNTGCBKMDPON
  Modem Firmware: 04.12.01

  Nfakt e kom bo sot e nuk pata mundsi me e shti SIM CARD, po nese mund te me tregon dikush ktu drejttperdrejt.

  Ok Respekte :p
   
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pot tregoi edhe pse njeher moti ke bas bo replik fight po tash nashta nuk i thu vehtes hacker sikur ateher :D

  Nese ai Iphone eshte i gjetur apo i humbur nga dikush dhe nese personi qe i ka humbur e ka lajmeruar ne Apple ateher Apple e bllokon permes IMEI numer dhe nuk ka ndonje mundesi me e cbllokuar veq nese perdor ndonje gevey por nuk ka ndonje gevey sim aktiv te sakt per iphone 4 qe kan pasur baseband 4.11.8 keshtu qe nese ta ka blejt vllau apo ndokush ne ndonje shtet jasht Kosove ateher thjesht let shkon ne Apple store vllau apo miku juaj me kontrat te atij iphoni dhe ta cbllokojn pa pasur nevoj me pagu asgje.

  Ndersa me JailBreak nuk behet dot cbllokimi nese eshte i lajmeruar ne Apple si Iphone i humbur.
   
 3. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Per hacker jom pak, qa me bo hahaha.

  Ok flm

  Respekt sg1 :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...