1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A llogaritet ky fitim apo?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 7 Prill 2020.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje!


  Sot sapo hapa nje website dhe i kam fut reklamat e propellerads

  Tani sic e shikoni ne foto, a quhet ky fitim apo akoma nuk eshte pranuar nga stafi i propellerds?

  FOTO
   
 2. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  629
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  58
  cpm eshte rregull nese e kalon ma shum se qe eshte me norm ta ban bann
   
 3. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  nuk e kuptoj se per cfare marr ban?
  dhe cfare nuk duhet te kaloj?
   
 4. Wukel

  Wukel Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  33
  CPM nuk eshte profit , por ndryshon nga vizitori ne vizitor neqoftese i ke ata nga tier te ndryshem pra nga zona shtetesh te ndryshme . Per me shume shiko : https://www.investopedia.com/terms/c/cpm.asp
   
  miraxh pëlqen postimin.
 5. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  pak a shum po e kuptoj kete CPM por a nuk duhet te kisha pershebull 0.01$ ose 0.001$?
  apo ende nuk dalin parat ne statistik derisa te shkoj 1000 views?
   
 6. Wukel

  Wukel Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  33
  miraxh pëlqen postimin.
 7. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  ahaa e kuptoj flm
   
 8. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  53
  CPM ka shum faktore dhe eshte e pamundur ta verifikosh me kaq impression.
  Pasi kalon 5k impression/day kontakto agjentin qe te kane caktuar nepermjet skype per max revenues.

  Propeller eshte nder kompanite me te mira per CPM.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 9. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  po thua qe duhet te arrish me nje fare klikimesh qe te verifikohet e me pas pranohet per $
   
 10. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jo thjeshte kur ke vizita agjenti te vjen para mbrapa qe te te mbaje si publisher mos shkosh tek tjeret dhe te rrisin CPM me reklama qe paguajne.
   
  albani99 dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 11. Alex

  Alex Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  28
 12. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  nuk shikohen?
   
 13. Alex

  Alex Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  28
 14. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  425
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ndihmes nga ana ime Prej shume vitesh kur jam marr me adsense rastesi kam pas nje facebook femre i futur ne 20-30 grupe kanadeze ku lejoheshe te shperndaje lajmet. E Provova perseri kete metode ne shqiperi dhe fatmiresisht kisha goxha vizita. Futa reklamen Adsterra dhe me nje positm qe kapi 600Klikime fitova 2.8 Euro. Por as 1 ore me vone me bllokoi komplet facebook me gjith faqet qe kisha. Arsyeja ishte reklamat Adult. Dmth e gjitha erdhi nga Reklama. Nese keni nje reklame te mire dhe sberben rrezik vetem keshtu mund ta merrni trafikun leht. Mbase mund te jem jasht rregullores por per tju dhen nje ndihme juve ashtu si dhe ne kemi pas nevoj per ndihme per shume gjera. [​IMG]


  Ju kerkoj te beheni me shume Aktiv ky forum nuk ka qene kaq Pasiv prej para 1vit -2 vitesh.

  Ndihmoni te gjithe antaret. Tregoni Metoda se si te fitojne lek. Se ne fund te fundit ne dore na ka FB INSTA SNAP etc. nuk i mbaron pasuria Marckut apo nd1 tjt. Ndihmoni njeri tjt shqipe dhe te krijojme te gjitha gjerat e pavarura se ne jemi mesuar mos na pushtoj askush te jemi te pavarur dhe jo si tani qe po na pushton bota dhe po luan me ne per cdo gje.Te bllokon kur i do qejfi te lejon te punosh deri sa ti pret te marresh 5mij euro dhe te bllokon. Kjo me ka ndodhur para shm kohesh dhe perseri po me ndodh.


  Une Si antar i ktij forumi jam i hapur te ndihmoje te gjithe.

  Dhe anataret qe kan kerkuar Dizajn brenda kesaj kohe do i mbyll dhe do ja u dergoj por kam punuar me shume projekte njekohesisht.

  Ftoj antaret qe jane te interesuar te kene nje bashkpunim: (kam mbi 200-300 Hotele Resorte etc Bizneset me te mdhaja ne Tirane ne menaxhim dhe kontrroll. Nese keni nje ide se ca mund te bejm per ato do isha i hapur te bashkpunoja. Ju Faleminderit
   
  Liridoni, exploit.al, Mr.Gh0$T dhe 4 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 15. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  e drejte, ne duhet te ngrihemi ne kembe dhe jo te rrijme me koken ulur kur te gjithe fitojne miliona $
   
 16. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  425
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  53
  @miraxh sepse bro ktu jane 10 kokrra qe fitojne miliona dollar dhe te mbushin me genjeshtra jo fitohet kshu jo fitohet ashtu kur shume mire dikur kan qen si ne. Kete e them me gjith zemer. Kush ka ambicie te punoje pervec kohes qe mund te humbe vjen nje moment qe do fitoje dhe ajo metode ku te tjeret fitojne lek do zbulohet. Por prap ne jemi te fundit qe kuptojme dhe e kuptojme kur cdo gje eshte drejt fundit.
   
  bthaci dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 17. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  thjesht duhet ta kuptojne edhe ato qe te gjithe ne kemi nevoje per ndihmen me te vogel
   
 18. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  425
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  53
  @miraxh te jap Domainin Buzz.al ta punosh me reklama te sakta. Dhe me metoden Qe te thashe provoje dhe fut reklama te sakta dhe ke per te fituar shpenzimet te pakten 3-4 euro dit besoj. Kam dhe nje domain tjt einsnieuews.de kush e don e jap ta punoj
   
  miraxh pëlqen postimin.
 19. Wukel

  Wukel Anëtar Fillestar

  Postimet:
  86
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  33
  Mendoj qe te hapim nje web te gjithe dhe te punojm aty
   
  bthaci dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 20. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  629
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  58
  nejse mendova nese qon trafik me robot ose jasht ligjshem se eshte kompani qe mendoj sja vlen me punu nta me e mir adsterra se kjo eshte i ka kushtet e renda content.ad ma e mir eshte
   
  miraxh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...