1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A ka mundesi me gjet Location ndonje useri

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga Rafet Maxhuni, 30 Gusht 2019.

 1. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  660
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  58
  A ka mundesi me gjet ndonje useri ne fb me ja gjet location
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  737
  Pikë nga trofetë:
  343
  Si user vetëm nga të dhenat qe ka plotesuar. Nese je moderator në facebook mendoj se mundesh.
  Por nese eshte dicka serioze denocoje ne polici ose prokurori.
   
 3. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,572
  Pëlqimet:
  154
  Pikë nga trofetë:
  93
  Nuk mundesh se ski kurfar qasje ma shum se ai ne fb. Ka naj opsion me kriju naj link e me ja dergu kur t'klikon ai i ruhen IP, edhe permes saj me gjet perafersisht vendndodhjen amo normal sosht aq e sakt.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  934
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  173
  Po te kishte mundsi te tilla Edi Rama do kishte burgos shum kalamoj qe shkruajn propaganda per te hahahah
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 5. Mr.Robot

  Mr.Robot Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  besoj se dicka e till eshte e mundur pasi 2vjet me par ndersa shfletoja ne fb ne nje grup ku provohej pirateria nje person ishte i afte jo vetem te gjej vendodjen e sakte te cdo anetari te grupit po edhe informacioni mbi emrat real te perdoruesve te facebook,personi pretendonte se ka qasje dhe ne satelit ku mund te shikonte ne kohe reale personat ce deshironte madje dergoj dhe pica tek shtepija njerit dukej si film horror po ishte shum e vertet personi bente pjese tek nje grup i njohur hackerash ne darkweb.
   
 6. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  138
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po ka mundesi psh nqf une kam ndeze geoloccation tags ne smartphon kordinatat e gps do te ruhen n'foto dhe ajo foto nuk ndryshohen nqf i fus ne fb, i lexon metadata nga ajo foto dhe nxjerr kordinatat dhe gjen lokacionin ku eshte be ajo foto.
  Nje tjeter menyre do te ishte ta implementosh nje web faqe me geolocation qe eshte phishing page ose fake page ta nxitesh personin te klikoj ne nje faqe qe mendon qe eshte dicka qe i nevoitet i vie mesazhi per ta lejuar qe ajo faqe tia perdore gps-in.

  Keto qe permenda si informata nuk jane ilegale dhe te ndimojne qe te mos biesh viktime, ne anen tjeter po ti praktikoje kundrejt ndonje individi jane ilegale.
   
 7. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  137
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  28
  Deri ne vitin 2013, pasi shkarkoje (download) llogarine tende, tek mesazhet qe kishe kryer me persona te ndryshem dilte edhe IP e userit (personit te cilit kishe folur) , tani nuk ekziton me kjo mundesi.
   

Shpërndaje faqen

Loading...