1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A ka kush eksperience per me hap LLC ( Limited liability company)

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga ArditiMaCai, 7 Nëntor 2019.

 1. ArditiMaCai

  ArditiMaCai Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Per shkak qe jetojna ne Kosov , smujna me bo as pagesa as thujse sen, mnyra qe mka met osht me qel 1 LLC dikun jasht Amerike apo tjeter vend. Deshta me ju pyt a keni pervoj ne hapjen e LLC edhe qfar mendimi keni?

  Faleminderit
   
 2. udqcompany

  udqcompany Anëtar Fillestar

  Postimet:
  97
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  L L C nuk te ndihmon sen per punet online prap asnje llogari bankare askund se hap dot se asnjona ste kerkon L L C
  Thejsht shpk eshte prap ti del qe je shtetas I kosoves, asni merchant account ste pranon.
   
 3. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Company jasht kosove munesh me qel psh ne Seychelles usht leht me qel edhe nuk pagun taxa
   
  Zikuziku1989 pëlqen postimin.
 4. ArditiMaCai

  ArditiMaCai Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1

  LLC ta jep llogari bankare ne emer te biznesit , nese e ki LLC munesh me perdor Stripe
   
 5. Zikuziku1989

  Zikuziku1989 Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  13
  Mund te na japesh ndonje link ku te hapim nje kompani paa taksa ose ndonje vidio ( tutorial)
  Seychelles- kerkova po me dilnin shume faqe dhe ishin me pagese
   

Shpërndaje faqen

Loading...