1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A ju gjet problemi 0 reach ne poste

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Memeti Basri, 17 Prill 2019.

 1. Memeti Basri

  Memeti Basri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  281
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  O djem a ju gjet ilaqi more kti proboemit kohen e fundit 0 reach ne fan page si je foto, video, e ne gjithcka, 1 her mi kthej reach pastaj mi beri prap.
  Eshte bug apo!??
   
 2. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  508
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  58
  Jo vlla edhe un kam ashtu nje faqe 100k top USA qe ishte teper aktive edhe me ra 0 reach provo fshij te gjitha links nese ke punu me links se pom doket per links clickbait i kan bo edhe pse un links skom postu qe 2 muaj gati po provoje Inshallah te rregullohet.
   
 3. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk ka lidhje me links sepse mua me jan bere me zero reach faqe ne tcilat skam postu kurr links ne to... Gjithmone foto kam postu dhe 7,8 video ne total qe nga krijimi i faqes. Linke asnje here.

  Edhe ke apeli i linkseve nuk del asnje faqe e bllokuar. Disa thojne eshte bug, kurse disa qe kan fol me suportin e fb, i kan then qe eshte ban i përkohëshme per shfaqjen e tgjitha posteve ne news feed, nga 10 deri ne 30dite pastaj vjen reach avash avash prap.

  Ajo qe mka bo çudi eshte qe ke tgjith qe kam fol i ka ndodh kjo gje me faqet superaktive qe kan pas. Besoj se eshte e qellimshme nga Facebook per me detyru njerzit me bo reklama.

  Se ka te tjere tjere qe thojne nese fillon ben ads ke kto faqet vjen reach akoma me shpejt.

  Nese dikush nga ju ka mundesi me e provu me bo ads le ta provoje e te na tregoje rezultatin.
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,307
  Pëlqimet:
  366
  Pikë nga trofetë:
  138
  Nese do disa rezultate nga nje testim qe është bërë lexo reklama ne facebook
   
 5. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Rrofsh, po tjeter gje kjo e tjeter gje ajo qe kerkoj une...

  Gjithsesi nje backlink ja dergove atit forumit ;)
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,307
  Pëlqimet:
  366
  Pikë nga trofetë:
  138
  Unë të thashë dikush qe ka bërë testim me facebook. Tani çfarë të të them më?!
   
 7. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo vlla asgje, ideja eshte qe ket testim qe me ke derguar ti une e kam bere edhe vet.

  Testimi qe kerkoj une eshte me specifik, duhet te behet specifikisht ke kto faqet qe jane me zero reach. Personi ne fjale qe ke derguar ti se ka ber testin ke faqet me zero reach.

  Klm
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,307
  Pëlqimet:
  366
  Pikë nga trofetë:
  138
  Unë personalisht nuk merrem pothuajse fare me facebook, edhe pse mund te dëgjohet e çuditshme per një wembaster, por mendova se mund te kete nje lidhje.
   
  HeRBaR pëlqen postimin.
 9. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  508
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  58
  E kam testuar un vllaqko ket ka 2 dit qe bej promote ne disa foto tek faqja 0 reach, reach hec vetem me promote kshtu jo po shpresoj qe do trregullohet inshallah.
   
  HeRBaR pëlqen postimin.
 10. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Rrofsh per sqarimin vlla.

  Shpresojme te rregullohet sa me shpejt. KLM
   
 11. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une mendoj qe fajin e ka faji i algoritmit te ri click gap i implementuar nga facebook ne 10 prill Ai eshte duke identifikuar faqet qe bejne fake news dhe po krijon probleme gjithandej kush faqe nuk eshte ne rrregull besoj se nuk do ja kthejne m ereachin
   
 12. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  508
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  58
  Vllaqko nese osht per fake news un skam postuar as nje fake news as links ne ate faqe kishte 2
  muaj qe skisha postu vetem foto video po un mendoj qe kjo esht nje loj e fb qe don mi detyru njerzit te bejn sa ma shum promote per me marr reach un ne ate faqe qe mka ra reach kam 2 dit qe bej promote dhe reach me vjen ndersa pa promote reach shkon max 50 hahah. po shpresojm trregullohet.
   
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,307
  Pëlqimet:
  366
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pse ti mendon se me foto ose video nuk mund te besh fake news?
  Mendoj se logjika e antarit me larte qendron pasi kete vit jane edhe zgjedhjet europiane dhe facebook eshte burimi kryesor per fake news.
   
  p3n7357 pëlqen postimin.
 14. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  508
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  58
  Po mendoj vlla se un faqet i kam me animals dhe nuk mendoj qe mundet me kon fake news 1 foto e ni maces ose qenit ose 1 video qe skan te bejn fare me fake news thjesht 1 mac apo disa qe luajn nuk besoj qe mund t'ket fake news ktu :p vetem nese fake news llogaritet kur t'miaollin maca hahahahaha.
   
  @science pëlqen postimin.
 15. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,204
  Pëlqimet:
  226
  Pikë nga trofetë:
  93
  nuk besoj qeo fake news apo diqka un kam faqe qe kurr fake vetem humor edhe kam 0 reach ska lidhje me fake news apo diqka un mendoj ndonje bug sepse smundet me qen clickbait apo fakenews sepse asnjeren nga kto skom perdor nuk edi as vet se qfar po bojn
   
  KastriotKoti pëlqen postimin.
 16. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  djema nuk e di sa jeni ne dijeni por algoritmet e reja qe implementohen perdorin machine learning dhe ne menyre qe algoritmi te mesoje kalon ne shqyrtim cdo faqe dhe prandaj ka levizje te reach apo parametrave te tjera si unpublish etj
   
 17. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,591
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  83
  Do te ju kthehet reach, edhe nuk e keni ne te gjitha postet zerro reach,, besoj qe mbrenda 10 postev 2 ose 3 i kap rich.. apo i keni te gjitha zerro reach.
   
 18. (Coder);

  (Coder); Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  vetem foto postoj per momentin reach sot me ka ra 90% ne krahasim me ditet ne vijim, nuk e di pse, a ju ka kthy dikujt reachi a po krejtve njejte
   
 19. suadcara

  suadcara Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  21
  -======
  e kom provu une me ads prap njejt osht edhe ato veq me njerzit qe i kam ne faqe me u dal para , por prap kurgjo ne postet tjera as 50 reach ne nje faqe me 20k
   
 20. suadcara

  suadcara Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  21
  une e shoh qe disat thojn va jan kthy reach e pastaj perseri 0 mu hiq sme jan kthy prej kur jan ndal dhe qashtu ka mbet ....
   

Shpërndaje faqen

Loading...