1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A ja vlen me hap kanal shqip ne Youtube?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 5 Mars 2020.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  Përshëndetje!

  A ja vlen te hapesh nje kanal shqip ne Youtube dhe te luash lojra te ndryshme me komentator?

  ~Behet fjale nqs kanali ecen me keto ritma:

  1. Cdo dite ngarkim video ne kanal.

  2. 30.000 views ose me shume ne cdo video.

  3. Komentator shqip ne cdo video.

  3. Mos me pas sponsor ose me shit bluze etj, vetem fitimi i videove.


  *Pyetje* ~ Mund te marresh me pak fjale fitime mesatare per nje shqiptar nga ky kanal me keto ritme qe permendem me siper?

   
 2. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  107
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  100 video te kene 30,000 view shqip
  diku afer 2500€ mund te kesh fitim me shqip
   
 3. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  E kuptoj
  por pse te gjithe thone se ske fitim me YT shqip madje thon mos me u marr fare se eshte harxhim kohe?
   
 4. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  564
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Shume e thjesht shqiptaret ne pergjithesi nuk reklamojn ne google adwords( osht fjala per bizneset) shumica e tyre reklamojne ne facebook ose ne instagram ndersa ne youtube shume pak per kete arsye nuk ka shume fitime edhe osht cpc (klikimet ne reklama) shume e vogel sa e di une osht fjala per shqiperi edhe kosove.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 5. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  e kuptoj por a ka vertete nje fitim normal ne shqiperi me kaq pak reklama qe shfaqen?
   
 6. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  564
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Fitim besoj qe ka se nuk e besoj kta youtubera bajn video gjdo dit pa pas fitim, i shoh disa reklamojn produkte per kompani te ndryshme shembull ndonje maus edhe ktu besoj osht fitimi ma i madh se sa youtube ads pra kta fitojn edhe prej youtube ads edhe fitojn prej produktev qe i reklamojn ose kur ju bajn review.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 7. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  hmm po ata fitojne shume kur reklamojne dicka nga bizneset. por nqs e shikon pak me lart tek ritmat nr 3 qe kam shkruajtur une thote nuk behet fjale per shitjen e produkteve etj... por me shume e kam fjalen nese je fillestar ne kanal YT dhe merr cdo 30.000 views per cdo video a ka fitime normale... prsh 300$ ne muaj te pakten, se me pak nuk ja vlen te besh video pstj.
   
 8. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,083
  Pëlqimet:
  262
  Pikë nga trofetë:
  163
  Provo mas pari a po mun mu pranu ne monetize se , qaty o thelbi qe sjon tu pranu .
   
 9. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  564
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sa i perket ksaj se a munesh me i fitu shembull 300$ ose ma pak nuk e di.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 10. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  107
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  bro nisja punes dhe puno se nese punon do kesh fitime pa merak por ne shqip jan me dobet fitimet por ska problem kjo me mir pak se sa hiq
  si puna e atyre qe rin ne kafe gjith diten me i pyet pse spunoni aaa skam llogari per 200 € ( e si ke llogari me dal nkafe perdit cfar llogarie esht kjo ) un per vete kam yt channel ne shqip kam pasur muaj qe kam fituar 250€ por edhe ka pasur 50 30 nvaret sa punosh sa je aktiv dhe sa ke shkime
   
  miraxh pëlqen postimin.
 11. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  kjo me pelqeu, eshte per tu marre shembull. Faleminderit! :)
   
  Beniidrizi pëlqen postimin.
 12. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  314
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  per menimin tem sja kish vlejt mja nis shqip ka shum pak fitime me klikime nga shqiperia ose nga kosova,apet ma mir o anglisht mja nis edhe pse o shum vshtir me depertu
   
  miraxh pëlqen postimin.
 13. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  719
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  93
  veshtir ne shqip sepse ska reklama afesisht mesa kam degju me video shqip merr diku 0.1$-0.2$ per 1000 views ka fitime por prap nese e krahasojm me nje channel qe i ka mix viewst mesatarisht merr diku 0.4-0.5 per 1000 views pastaj varet dhe nga gjatesia e videos nga topic qe ke etj... un personalisht me video shqip me 200k views vtm 50$ kam marr dhe kisha pak dhe nga italia dhe greqia dhe nga shtete te tjera nga pak
   
  Sytrim Berisha dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 14. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  Me anglishten nuk jemi mire se po te dija sdo pyesja per me i bo videot shqip :v
   
 15. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  aha e kpt por problemi eshte se skemi ide per me bo video anglisht pa komentator :(
   
 16. Limmy89

  Limmy89 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  173
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  un kisha than jo se reklamet nuk shfaqen ne video kjo eshte arsia qe ske fitim absolut
  por kisha than me lujt loja dhe te publikojsh tutle english pasi nga cdo ven ke fitime te mdhoja respekt
   
  miraxh pëlqen postimin.
 17. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  577
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  73
  e drejt por duhet te dish anglisht o_O
   

Shpërndaje faqen

Loading...