1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

A ja vlen me ble ket rig?

Tema tek 'Ethereum' e hapur nga VaaL, 5 Mars 2021.

Tags:
 1. VaaL

  VaaL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  84
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  23
  Pershendetje krejtve,
  A mun dikush me kallxu a ja vlen me ble ket rig $5,400?
  Edhe a ja vlen ne pergjithsi mu kyq tash?
  240 m/hash
  2400w
  Fitimin pe qet 450$ qatu dikun.

  Linku i rigut: https://www.bitcoinmined.net/best-ethereum-miner

  Faleminderit paraprakisht
   
  Last edited by a moderator: 5 Mars 2021
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  834
  Pëlqimet:
  334
  Pikë nga trofetë:
  93
  nese kto 450$ jan fitim tolal duke hequr dhe energjin elektrike per mendimin tim ja vlen per 1 vit tkthehen ato lek...
  ka 2 gjera te mira kjo, e para qe nuk duhet te rrish aty te merresh me ate, e konfiguron iher ne fillim dhe pastaj ska me nevoj pra nuk te ha koh dhe ta kthen investimin +del dhe fitim +llogarit qe dhe mund ti shesesh
   
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,637
  Pëlqimet:
  704
  Pikë nga trofetë:
  243
  Un i kam 2 riga ne shitje me sapphire rx nitro 580 8gb 357mhs, 2400watt dyjat. Per momentin fitimi eshte 1060$. Qmimi per dyjat eshte 7k euro.
   
 4. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Mos harroni qe ne korrik te ketij viti ne ethereum do te aplikohet EIP 1559 qe do te zvogloje pagesat per minera deri ne 50%.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 5. FenTonaIX

  FenTonaIX Anëtar Aktiv

  Postimet:
  122
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  28
  Fitimin po dojin me zvoglue..!? per 50%
   
 6. FenTonaIX

  FenTonaIX Anëtar Aktiv

  Postimet:
  122
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  28
  A ka ni Artikull per ket sen ...
   
 7. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Qysh artikull ,e sigurte eshte ,une te garantoj
   
 8. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Po qat % qe ja u pagujne miner-ve me ja pagu ethereum networkit dhe kane me fillu me i djege ngapak coinsat permes fee-ve qe shpenzohen ,dhe kjo eshte e mire per ethereumin sepse cmimi do te rritet cdo here sa ma pak coins ne qarkullim
   
 9. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  33
  qikjo rig a osht e mir edhe , si kshyret performancat sa esht e mir[​IMG]

  Sent from my SM-A515F using Tapatalk
   
 10. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  33
  !!!?

  Sent from my SM-A515F using Tapatalk
   
 11. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,637
  Pëlqimet:
  704
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ky skoka rig koka grafik, per ker qmim sja vlen
   
 12. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Le qe eshte shume shtrenjte ajo grafike ,por me e keqja qe eshte model i parafundit i Nvidia ,dhe Nvidia modelet e fundit tash i ka ba jo efektive ne mining ja u ka zvogelu hashrate qe mos me i ble krjet minerat po me pas furnizim per gamera
   
 13. n.hasani

  n.hasani Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Qitu gabim e ki 99% kush tka tregu ose ku ki lexu tka rrejt 3080 i kam un asni kufizim ska
   
 14. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  3090 nashta dmth seria e fundit e cila eshte tjetra qe ka dale se modelet sjam tu u percjelle edhe fort mirepo keto te fundit kane zvoglim te hashrates thuja pergjyst
   
 15. Qimthi

  Qimthi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Djema, diçka kam degjuar per rig-at, a mundet dikush me dhene ndonje info ne detaj?
   
 16. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  192
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  38
  Lexo lajmet nga Nvidia , ti ke marr versionin e meperparem, kto te fundit po i prodhon per gaming dhe me hashrate te ulet sic thote antari me larte, ama kane thene qe do te shesin edhe per mining ama do jene edicion i vecante dhe jo si kto gaming.
   

Shpërndaje faqen

Loading...