1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A ja vlen me ble domain 1000$

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga phoenix, 3 Dhjetor 2019.

 1. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,531
  Pëlqimet:
  626
  Pikë nga trofetë:
  243
  Pershendetje

  Jam tu dasht me ble 1 domain .net qe osht i njejt me 1 domain tjeter .com, dhe ky domain .com merr afersisht 50milion visitor ne mujt ndersa domaini konsiderohet nga estibot me vleren 200.000$ , ndersa domaini qe du me ble un osht .net dhe nga estibot vlersohet 15.000$ , dhe ashtu pa website merr afersisht 500 visitor qdo dit.

  Ky domain ka 1 keyword shum tkerkum ne google dhe ka shum webfaqe qe kan domainin e ngjajshem po vetem me prapashtesa ose me parashtesa.

  Dhe dashta me dit se a ja vlen sipas juve me ble , nbaz ktyne te dhenav qe jav dhash?
   
 2. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  909
  Pëlqimet:
  622
  Pikë nga trofetë:
  173
  Matja vleren qetu niher , https://uk.godaddy.com/domain-value-appraisal se ne esti bot edhe un kam domain timin qe ma qet 100k po nuk i bon qaq :D
  Dhe nje sygjerim , mos u bazo ne emer si domain nese eshte .com e regjistruar tash .net mos u bazo se ska kurfar vlere , nje shembull itshqip.com eshte , askush nuk shkon dhe si intereson se qfar ka itshqip.net ose org , domainet me vlere qe mund te shiten jan vetem me karaktere te fjalve anglisht shembull ne nje niche te caktuar po e zeme "hosting" domainet qe kan vlere: hostme , hostnow , justhost , etj nese domaini ka ksi lloj kuptimi atehere mund ta blesh , dhe a ja vlen a nuk ja vlen smund tet jep askush nje pergjegjie sepse nuk ke shperndare asnje informate, dhe ne se dime se per qfar behet fjale.

  qdo te mire
   
  Poshnjari dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,531
  Pëlqimet:
  626
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nese nuk ka kurrfar vlere 1 domain .net qe osht i njejte me 1 domain tjeter .com , ose nese ka keyword e njejte dhe nuk vlen prap, ateher pse marr organic visita nga google ne kto domain qe nuk jan as webfaqe, po sikur te zhvillohen e te fusim pak marketing ne kto ? Shikoe pak filma.tv vetem mbrenda 7 dite jan kto statistika, ose careerindia.net qe eshte nje faqe shum e madhe careerindia.com.

  Dhe dashta me cek qe tha nese ki 1 keyword hosting.com dhe ja vlen me marr hostnow ose hostme, nfakt un kam ble domain nket mnyr shembull keyword shqip.com un kam ble shqipnow.com , dhe shqip.cw , shqip.cw eshte shit meniher ndersa aj tjetri me shtesa jo.

  Edhe per fund e publikoj at domain ktu pasi ta ble perfundimisht.
  [​IMG]
   
  Last edited: 3 Dhjetor 2019

Shpërndaje faqen

Loading...