1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje A ja vlen me ble Bitmain Antminer

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga M.L, 30 Nëntor 2018.

 1. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  Prsh,

  A ja vlen me ble Bitmain Antminer, 5 cop ?
  [​IMG]
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,428
  Pëlqimet:
  1,066
  Pikë nga trofetë:
  358
 3. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  43
  ti je kthye i pergjigjjes i shkelqyer por pse nuk ja vlen mos e le vetem me "jo" jemi gati te degjojme.
   
  Elion1 dhe M.L pëlqejnë postimin.
 4. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  895
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk ja vlen sepse pike se pari i rritet dificulty i hasheve dhe konsomujne me shume energji elektrike se ato qe kane qene me para dhe nuk bejne roi (return of investment) dmth kthimi i lekeve te investuara pra si perfundim nuk ja vlen me minig per bitcoin sidomos.

  Ndersa dhe tani cmimi po bie shum.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 5. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ceke qmimin e produktit,cfar produkti, rrymen a e ki nermal a ne te zezen edhe te kallxojm.
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,428
  Pëlqimet:
  1,066
  Pikë nga trofetë:
  358
  O ti se kam per detyre te jap shpjegime.
  Ne crypto ka DYOR (Do your own research). Kshuqe mos na lodh shum.
   
  shteti pëlqen postimin.
 7. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mos komento pra qka tk po komenton ?
   
 8. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  explain more if u want
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 9. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  3500 euro 1. rrymen nuk e kam ne tzez po ntbardh.
  Bitmain Antminer
   
 10. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  Antminer S9, L3++,D3 etj..... cfar serie te antminerit ???
   
 11. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  s9
   
 12. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per momentin edhe me ta fal s9 nuk ki fitim se fitimi esht = me rrymen.
   
 13. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  726
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  73
  cilen ma rekomandon ti ?
   
 14. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese kishe mujt me siguru naj T15 ose S15 kan dyfish ma shum Ths/s edhe shpenzimi e energjis elektrike esht ma i ult.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 15. FenTonaIX

  FenTonaIX Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  28
  Unë Spagui as rrym as uji po nuke kom kapital mi ble ...!?
   
 16. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,428
  Pëlqimet:
  1,066
  Pikë nga trofetë:
  358

Shpërndaje faqen

Loading...